У Вінниці судитимуть сімох учасників групи, яка виготовляла підроблені документи

Новини Вінниці / У Вінниці судитимуть сімох учасників групи, яка виготовляла підроблені документи

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно учасників організованої злочинної групи, які «спеціалізувались на підробці офіційних документів. Наразі за даними прокуратури, на лаві підсудних опиняться два організатора та п’ять «рядових» членів організації.

Як повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури, обвинуваченим інкримінують ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 199, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 304 КК України.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що двоє громадян України влітку 2023 року утворили та очолили злочинну організацію, члени якої виготовили більше 3800 підроблених офіційних документів (посвідчень водія, посвідок на постійне місце проживання, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів тощо), що містять незаконно одержані голографічні захисні елементи», - йдеться у повідомленні.

Заявки на виготовлення фальшивок ділки приймали через месенджери. Ціна одного «документа» коливалася від 6 до 12 тис. грн.

У ході розслідування доведено отримання членами злочинної організації майже 6,5 млн грн від збуту підроблених документів, які вони надалі легалізували, у тому числі через криптогаманці.

«Спритники займалися незаконною діяльністю на території Вінницької, Львівської, Одеської, Харківської та Донецької областей, а готові підроблені документи розсилали замовникам поштою по всій території України», - вказують у прокуратурі.

На час слідства до обвинувачених було застосовано запобіжні заходи у виді тримання під вартою з визначенням застави, яку вони внесли, і цілодобового домашнього арешту.

У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованих злочинів перед судом, членам злочинної організації загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області за оперативного супроводу Вінницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України та Управління Служби безпеки у Вінницькій області.

Макс Мельник

1 лютого, 2024