Згідно з постановою Апеляційного суду Вінницької області 44-річний довічно засуджений має вийти на волю. Його клопотання задовольнили. Цей випадок має шанс стати прецедентом у вітчизняній юриспруденції. Принаймні, деякі юристи вже роздмухують питання про корупційну складову рішення, хоча підстави свідчать про інше.
Про випадок у Вінницькій тюрмі, коли звільняють «довічника», на своїй сторінці у Facebook написав колишній голова Державної пенітенціарної служби (у 2014 році), а нині адвокат Сергій Старенький. Він зазначив, що це вперше в Україні, зауваживши, що засудженому «хвороба перешкоджає подальшому відбуванню покарання», хоча «на ньому було декілька трупів», зокрема - три співробітника тодішньої міліції.
В коментарях дописувачі припускають, що свобода дісталася засудженому за гроші, і такий прецедент може мати непередбачувані наслідки у майбутньому, оскільки нівелюється сам термін «довічне ув’язнення». Навіть С. Старенькій зазначає, що начебто «в цій країні продається все». Більше того, коментатори навіть «пророкують», що звільнений повернеться до злочинів.
В принципі, у таких твердженнях є сенс. Але, як зазначають у прес-службі Апеляційного суду Вінницькій області, людині, про яку йде мова, поставлено діагноз «повна сліпота». Такий стан входить до переліку захворювань, що є підставою для звернення до суду з клопотанням про звільнення від покарання. Засуджений з адвокатом зверталися неодноразово.
Так, ухвалою Вінницького міського суду від 7 грудня 2016 року йому було відмовлено в задоволенні клопотання про звільнення від покарання за хворобою, а 3 листопада 2017 року колегія суддів під головуванням Антона Рупака розглядала апеляційні скарги, які подали засуджений і захисник, та задовольнила клопотання. Рішення вступило в силу під час проголошення.
Слід зазначити, що вищезгаданий чоловік 13 листопада 2002 року був засуджений Апеляційним судом Хмельницької області до довічного позбавлення волі та визнаний винним за багатьма статями.
Олег Верлан