Вінницькій міський суд 19 серпня оголосив вирок по справі ДТП, яка сталася у серпні 2020 року. Водійку позашляховика оштрафовано на 51 тисячу гривень і позбавлено права управляти автомобілем протягом року. Потерпілому – вінницькому волонтеру Ярославу Пашкевичу - у задоволенні цивільного позову відмовлено.
Нагадаємо, NaПарижі писав про те, що на площі Героїв Майдану у Вінниці 14 серпня 2020 року в аварію потрапив відомий волонтер Ярослав Пашкевич. Його скутер зіткнувся з KIA Sportage. З місця події вінничанина госпіталізували до міської лікарні швидкої допомоги.
Кримінальне провадження розслідувалося за . 1 ст. 286 КК України. Слідство зясувало, що водійка позашляховика при виконанні повороту праворуч не надала перевагу у русі електроскутеру. Через травмування у волонтера лікарі діагностували перелом гомілкової кістки під колінною чашечкою та прооперували.
Суперечку у суді викликав факт розгляду додатково поданого цивільного позову від Ярослава Пашкевича, який вимагав відшкодування витрат на лікування та реабілітацію.
Підсудна та її адвокат запевняли суд, що матеріальний позов не є обґрунтованим і детально пройшлись по його пунктах. Мовляв, витрати на лікування не підтверджені, чеки не ідентифікуються. Нібито підсудна пропонувала допомогу, але Ярослав відмовився. Та зрештою, волонтер має кредити та імовірно хоче їх таким чином погасити. Хоча, виходячи з позиції захисника жінки, можна було лише наполягати на виплаті компенсації за лікування страховою компанією.
Такі заяви обурили волонтера, за його словами, навіть з міркувань елементарної порядності та цивілізованості, намагання його опонентів вилити бруду виглядає дивно. Адже кредити він узяв, щоб оплатити операцію. А у матеріалах справи є медичні довідки про призначення лікування і звичайно перелік препаратів.
«Коли відбулось ДТП вона повідомила поліції, що ДТП без потерпілих. Та навіть не стала викликати швидку, вимушений був сам взяти її телефон і викликати швидку. Зараз вона каже, про виклик швидкої. Ба більше, про уявне надання домедичної допомоги. А що «добило», то в особистому спілкуванні вона повідомила, що «поставила за мене свічку». Допомоги на лікування та реабілітацію також не було. Вона начебто не могла знайти мене у лікарні, хоча я їй повідомив, де знаходжусь. Більш того, її чоловік порушивши карантин, вдома була його жінка хвора на коронавірус, приїхав до мене додому пропонувати кошти та написати відмову від претензій. А в судовому засіданні вони щиро здивувались, чому не долучили страхову компанію у якості третьої сторони процесу, хоча вони самі не повідомили про те, де і з якою компанією укладена страхова угода», – пояснив свою позицію журналістам волонтер.
Так чи інакше, а у задоволенні цивільного позову Ярославу Пашкевичу відмовили. Отже, за його словами, тепер йому доведеться комуні кувати зі страховою компанією.
Подавати апеляцію наразі, Ярослав не збирається, а в разі намагання другої сторони, пом’якшити вирок чи повернути право керування в апеляційній інстанції, буде привертати увагу громадськості до цієї справи. Адже, вважає таких водіїв небезпекою для оточуючих.