Майже кожному містянину вже знайомі маленькі комахи, які присмоктуються до шкіри, а коли їх «відриваєш», то є великий ризик того, що голова залишиться в епідермісі. На жаль, останні роки іксодові кліщі стали справжнім лихом. По перше, вони повсюди, навіть у місті, а по-друге, призводять інколи до хвороби Лайма, або кліщового бореліозу.
Щорічно у Вінниці зростає кількість випадків захворювання. Якщо у 2016-му зареєстровано 121 випадок, то у 2017 році – 168. Звісно, що не кожна комаха провокує недугу, але слід бути уважними, щоб запобігти «підхопленню» кліща, а якщо вже це сталося, то розуміти, де обстежуватися.
За даними ДУ «Вінницькій обласний лабораторний центр МОЗ України», аналіз інфікування показує місця, де люди «збирали» кліщів. Найбільш популярні локалізації у Вінниці – лісопаркові зони, береги Південного Бугу, ЦПКіВ ім. Горького, парк лікарні ім. Ющенка, парк Дружби народів і Сабарів.
Фактично дані по локаціям, які зібрали фахівці, міг би зафарбувати на мапі майже усе місто. Тому на карту плями не перенесли. Але є перелік… Уражені кліщами також: територія "Вінницятрансприлад", територія Палацу школярів, Ботанічний сад, кладовище по вул. І. Богуна, територія ЗОШ №15.
Фіксувалися ураження на прибудинкових територіях на вул. Маяковського, Корольова, Б. Ступки, Грибоєдова, Б. Ретвича, Пирогова, Юності, Лук'яновського, Д. Галицького, П. Майбороди, Є. Гуцала, Пушкіна, Понєдєліна, Довженка, О. Береста, Привокзальна, Саніславського, Космонавтів, Свердлова, Соборна, 600-річчя, Каховського, Зодчих, Бучми, Заболотного, Замостянська, Некрасова, пров. Грушовий, пров. Київський, а також масиву Березино, що по Барському шосе.
Зростання захворюваності на кліщовий бореліоз (хворобу Лайма) припадає на червень-вересень.
Нагадаємо, кліщі підстерігають "донора" на кущах, високій траві. Кліщ присмоктується не відразу, він досить довго лазить по людині, причому тільки знизу доверху. Тому через кожні 2 години під час прогулянок необхідно проводити само- та взаємоогляди.
Коли прийдете додому, уважно огляньте не тільки себе і своїх рідних, але й одяг, квіти, гриби, кота або пса, що був поруч.
Поява червоної плями після присмоктування кліща є прямим показом для звернення до лікаря і лікування хвороби Лайма. Але чи є вірус, відповідь дасть обстеження, яке проводять лабораторії "Сінево", "Салютем", "Ін вітро" та "Альтамедика".