У Вінниці стартує «осіння» дезінфекція криниць громадського користування

Новини Вінниці / У Вінниці стартує «осіння» дезінфекція криниць громадського користування

Зважаючи на ризики воєнного часу наявність альтернативного водопостачання має вважатись пріоритетом. У Вінниці історично достатньо криниць громадського користування. Вони мають регулярно проходити технічне обслуговування та дезінфекцію води.

Як повідомляють у Вінницькій міськраді, відповідають за громадські криниці фахівці департаменту комунального господарства та благоустрою.

Директор департаменту Юрій Семенюк розповів, що роботи з очистки води в усіх комунальних міських колодязях проводять двічі на рік – навесні та восени. За необхідності їх ремонтують протягом року – міняють кільця чи встановлюють новий дах, адже криниця обов’язково має бути закритою, щоб туди не потрапило нічого ззовні.

«Вінничани використовують воду з криниць регулярно. В нашому місті їх понад 600 – в основному вони розміщені в житлових дворах, щоб люди могли швидко набрати води і принести додому. Її використовують для приготування їжі та для інших побутових потреб, тому вода повинна бути придатною до вживання. Наразі в межах поточних видатків продовжуються роботи з ремонту криниць, в склад яких входить очистка та дезінфекція. Наші працівники протягом останнього часу вже опрацювали криниці по шести адресах. Починаючи з жовтня робота з дезінфекції охопить всі колодязі, які в нас на балансі», – сказав Юрій Семенюк.