За піврота роки біля села Демківка Тростянецького району, що на Вінниччині, буде споруджено підприємство Dacsa-Bunge, яке розраховано на переробку до 100 тисяч тон кукурудзи на рік. До 80% вінницькій продукції має експортуватися переважно у країни Близького Сходу та Африки. За обсягами інвестицій цей проект вважається одним з найбільших у регіоні. І його розпочинають реалізовувати попри певні політичні «застороги», пов’язані з виборами. Інвестори зізнаються, що інвестклімат на Вінниччині є одним з найсприятливіших в Україні, тому будь-які «хитання» на державному рівні не створять перепони.
Про бажання представників американської Bunge й іспанської Dacsa започаткувати переробку зерна кукурудзи на Вінниччині було відомо у минулому році. При презентації проекту майбутнього комплексу директор зі зв’язків з органами влади компанії «Бунге-Україна» Олег Бігдан зазначив, що Вінниччина має родючу землю і працелюбних людей, а в останні роки регіон демонструє збільшення врожайності. Тому саме поруч з Тростянцем було вирішено створити нове підприємство.
«Наша компанія давно працює в Україні, зокрема на Вінниччині. З 6 млн тон зернових близько 4 мільйонів в області збирають саме кукурудзи. Тому в першу чергу ми розраховуємо на переробку місцевого зерна. У цьому році ми плануємо розпочати будівництво, звести елеватор, а у наступному побудувати високотехнологічне виробництво. Сподіваємося завершити роботи до осені 2020-го», - вказав О. Бігдан.
Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій нагадав, що перша розмова з представниками компаній відбулася лише півроку тому. Як тільки інвестори виявили зацікавленість у створенні переробного комплексу, органи влади всіляко допомагали з питаннями дозвільних процедур.
«Це чергова сходинка нашої стратегії, яку реалізовуємо протягом 3-4 років, щодо насичення регіону високотехнологічними виробництвами з великою часткою доданої вартості. Хоча на підприємстві заплановано створення лише 50 робочих міст, але зважаючи на його особливість, зокрема те, що зерно треба підвозити до виробничих потужностей у Демківці, мають бути залучені у п’ять разів більше людей. Більш того, хочу зазначити, що, зважаючи на кількість інвесторів, південно-східна частина області має дуже потужний потенціал для розвитку на найближчі 20 років», - наголосив очільник регіону.
Він також додав, що той, «хто приходить до області, той тут і залишається».
«Не одними виборами живе українське суспільство. Ми маємо розвивати регіон. Етапи реалізації визначені», - запевнив Валерій Коровій.
В свою чергу генеральний директор компанії «Бунге-Україна» Дмитро Горшунов зазначив, що до вибору регіону, де будувати підприємство, ставилися доволі ретельно. Вінниччину він вважає однією з областей, де вести бізнес найбільш комфортно і зручно.
«Наша компанія впевнена у незмінності курсу реформ, тому ми не планували чекати. Можу лише додати, почнемо вже цієї весни співпрацювати з фермерами та агропідприємствами, замовляючи сорти кукурудзи, які потрібні саме нашому виробництву. Ми будемо виділяти кошти на посадку саме такої сировини. Частково збираємося і купувати в аграріїв кукурудзу», - пояснив Д. Горшунов.