У Вінниці після жорсткого карантину, як тільки місто перейшло до «жовтої» зони епіднебезпеки, почали відкривати для відвідувачів музеї. Зокрема, вже сьогодні, 1 травня, розпочав приймати вінничан та гостей міста обласний краєзнавчий музей.
«Розфарбуйте палітру своїх відчуттів новими знаннями, позитивними враженнями та яскравими емоціями». – йдеться у дописі на Facebook-сторінці закладу. При цьому відвідувачів закликають дотримуватися проепідемічних вимог.
Нині в музеї розгорнуто кілька цікавих і змістовних виставок. Серед таких – «Час та буденні речі: з історії годинників».
«На відвідувачів виставки чекає захоплююча подорож крізь історію винаходів та ідей від архаїчних пристроїв для вимірювання часу до сучасних супер точних атомних годинників», - зазначають музейники.
Окрім того, у великій виставковій залі триває виставка бубнівської кераміки, де представлено понад пів тисячі її зразків.
До 16 травня триватиме експозиція «Чорнобильська трагедія. Післямова…», де показано матеріали із фондів музею, що висвітлюють події Чорнобильської катастрофи та ліквідації її наслідків. Переважно це надані вінничанами-ліквідаторами фото, зроблені на території ЧАЕС та в зоні відчуження, особисті речі ліквідаторів, прилади для вимірювання рівня радіації, книги, буклети, документи тощо.
У музеї також нагадують, що відвідувачі можуть побачити оновлену залу «Поділля в добу Української революції 1917–1921 рр.», акцентом якого став славнозвісний «стіл Петлюри».
Фото зі сторінки музею