У Вінниці обласна наукова бібліотека відмовляється від імені Тімірязєва

Новини Вінниці / У Вінниці обласна наукова бібліотека відмовляється від імені Тімірязєва

У Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці вирішили змінити назву закладу. Бібліотекари не хочуть, аби він носив ім’я російського вченого-біолога.

«Сьогодні, у такі трагічні для нашої країни часи, коли російський агресор нищить наші міста й селища, плюндрує наші святині, вбиває мирних громадян і, що найстрашніше, дітей, вважаємо недопустимим та аморальним носити ім’я російського вченого.

Питання перейменування бібліотеки обговорювалося давно, як у колективі, так і в громаді, особливо в колах патріотично налаштованої інтелігенції і зараз, як ніколи, є на часі», - зазначається на Facebook-сторінці закладу.

Співробітники обласної наукової бібліотеки роблять посильний внесок у нашу перемогу – подають достовірну інформацію про події в Україні на веб сайті та своїх сторінках і в групах у соцмережах, звертаються до колег у інших країнах, блокують ворожі фейкові сайти та інформаційні канали, перераховують кошти на потреби ЗСУ, займаються волонтерством на допомогу армії та переселенцям з інших областей України.

«В усі часи, особливо за роки незалежності України, бібліотека здійснювала велику роботу з популяризації історії України, рідного слова, мистецтва, традицій, звичаїв, обрядів українського народу та національностей, що проживають на теренах області, сприяла культурно-просвітницькому та патріотичному вихованню молоді. Ми хочемо жити і надалі працювати під мирним небом на благо нашої рідної України», - йдеться у повідомленні.

Колектив бібліотеки підтримує рішення щодо зміни назви закладу. Найближчим часом  подадуть на розгляд сесії Вінницької облради відповідні документи щодо офіційного оформлення рішення про зміну назви Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва.

Зазначимо, Климент Тімірязєв народився у С.-Петербурзі, а помер у 1920-му у Москві. Природознавець є основоположників російської фізіологічної школи. З 1911-го Тімірязєв займався лише науковою та літературно-публіцистичною діяльністю. Відомо, що він гаряче вітав більшовицький Жовтневий переворот 1917 року, а у рік смерті (1920) навіть був обраний робітниками депутатом московської ради.

Олеся Рудницька

4 березня, 2022