У Вінниці обговорювали, чому зростають тарифи та чи можливо цьому перешкодити?

Новини Вінниці / У Вінниці обговорювали, чому зростають тарифи та чи можливо цьому перешкодити?

Юлія Усенко, експертка Реанімаційного Пакету Реформ, допомагала вінничанам знаходити відповіді на болючі питання щодо зростання тарифів на електроенергію під час тематичного семінару.

Юлія Усенко, експертка Реанімаційного Пакету Реформ, допомагала вінничанам знаходити відповіді на болючі питання щодо зростання тарифів на електроенергію під час тематичного семінару.

Для того, щоб розуміти, чому тарифи зростають, потрібно розумітися в ситуації на ринку електроенергетики. Серед основних проблем сучасної української енергетики експертка називає низький рівень енергоефективності, регулювання ринку в ручному режимі та високу монополізацію. Ці фактори уможливлюють перетворення споживача в об’єкта цінових маніпуляцій, за що він платить з власної кишені.

Так, наприклад, на хвилі політичних перегонів ціна на електроенергію може бути знижена, в результаті цього утворюються “діри в бюджетах” підприємств, які постачають електроенергію. Як наслідок - застарілі системи, які немає за що ремонтувати, низька якість надання послуг і незадоволення споживачів та постачальників. Тож занижена вартість влітає в копієчку споживачу і державі.

Як вирішити цю проблему? Експертка РПР вважає, що елементом вирішення є поступове підвищення тарифів та наближення їх вартості до ринкової ціни, що дозволить вирівняти бюджети підприємств, які постачають і продукують електроенергію.

“Нерозуміння причин зростання тарифів часто веде до непорозуміння між людьми з цього питання та дискредитації реформи”, - коментує Юлія Усенко доцільність врегулювання ситуації.

 

Примітно, що значна частина учасників семінару скаржилась на складність доведення фактів постачання електроенергії низької якості. За особистим переконанням самої експертки, найдієвішим способом боротьби з цією проблемою є системна підтримка публічної дискусії з відповідальними особами та активна вимога громади покращити якість надання послуг.

У Вінниці саме з цією метою створено коаліцію громадських організацій Ліга “НІКА”, яка розпочала публічне обговорення подібних проблем і радо включить до своєї ініціативи небайдужих вінничан.

Антон Булгаков

13 березня, 2019