На сесії Вінницької міськради, що відбулася 22 травня, 29 депутатів підтримали рішення щодо дозволу на приватизацію підвальних приміщень конкретних багатоповерхівок. Це означає, що вони можуть перейти у приватну власність, а розташовані там комунікації раптово стануть зайвими.
У Вінниці вже траплялися випадки, коли орендар підвалів порушував під час ремонту цілісність теплових мереж, через що заручниками ситуації ставали звичайні мешканці багатоповерхівки, адже випадково дізнавалися, що мають «підвального» сусіда, який «посунув» комунікації. Схоже, що такі історії скоро можуть повторюватися.
Депутатами ухвалено рішення «Про затвердження переліків об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації», де зокрема в додатку вказані будинки, чиї підвали дозволено приватизувати. Під час голосування у сесійній залі виник конфлікт, ініційований депутаткою Ганною Давиденко, яка виступила проти дозволу.
В юридичному департаменті міськради на критику зауважили, що противники дозволу на приватизацію можуть оскаржувати рішення міськради у суді та в кожному конкретному випадку вирішувати свої правовідносини з органами місцевого самоврядування.
Підсумовуючи дискусію у залі, мер Сергій Моргунов зазначив, що «прокуратура розбереться з цим».
Дозволили приватизовувати підвали будинків, які не є власністю ОСББ. Але… Саме за кошти мешканців цих багатоповерхівок ремонтувалися мережі у підвалах, тому є сумніви, що люди не вчинятимуть самосуд новим підвальним власникам, які почнуть розбирати інженерні комунікації, що звісно заважатимуть після приватизації.
Список підвалів надала у Facebook Г.Давиденко.