На засіданні виконкому Вінницької міськради 19 листопада заявили про досягнення домовленостей щодо майбутнього урочища Замкова гора, навколо якого тривали «суперечки» протягом кількох місяців. Якщо стисло, то приватна компанія, яка планує побудувати об’єкт біля пагорба, оплатить археологічні дослідження, а мерія виступатиме їх замовником. У подальшому міська влада підтвердила плани щодо облаштування території у певний туристичний комплекс.
Як зазначають у пресслужбі міськради, під час засідання виконавчого комітету було прийнято два рішення, які стосуються збереження Замкової гори. Одне із них – «Про затвердження договору на фінансування робіт з проведення археологічних досліджень території пам’ятки археології місцевого значення «Поселення трипільської культури» (урочище Замкова гора)», друге – «Про надання дозволу департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради на проектування укріплення схилу з північної сторони пам’ятки».
У міськраді нагадують, що урочище Замкова гора має історико-культурну цінність для Вінниці і передумови у перспективі стати ще одним туристичним «магнітом» міста. Тому у вересні цього року під час чергової сесії міської ради 7 скликання було схвалено рішення, яке сприятиме збереженню та подальшому розвитку Замкової гори.
Як зазначили у департаменті архітектури та містобудування міської ради, перший етап полягає в тому, щоб зробити урочище доступним та безпечним місцем для перебування людей.
Як і планувалось раніше, департамент комунального господарства та благоустрою замовить розробку проєкту укріплення північного схилу урочища. Паралельно розроблятиметься проєкт благоустрою, де в майбутньому буде влаштовано оглядовий майданчик та чітко окреслено межі цієї території. Це наступний крок в рамках заходів щодо впорядкування та збереження території пам’ятки археології – урочища Замкова гора.
Також паралельно департамент архітектури та містобудування замовлятиме проведення археологічних досліджень на цій території. Виконком міської ради сьогодні затвердив відповідний тристоронній договір між департаментом архітектури та містобудування, Інститутом Археології НАН України та орендарем ділянки, яка межує з підніжжям Замкової гори. Фінансуватиме виконання досліджень орендар – приватне підприємство «Укрпромтех».