З наступного тижня на території Вінницької громади почнуть працювати мобільні групи по перевірці водних об’єктів та прибережно-захисних смуг. На відміну від минулих років нині «бригади» інспекторів перевірятимуть береги не тільки у Вінниці, а й на приєднаних територіях Вінницько-Хутірського, Стадницького та Деснянського округів.
Як зазначають у мерії Вінниці, обстежуватимуть акваторію річки Південний Буг, малі річки, стручки та озера. Інспектори перевірятимуть облаштування вигрібних ям згідно санепідправил у приватному секторі поблизу водних об’єктів. У разі виявлення порушень, зокрема, скидання стічних вод у водойми – будуть складатись адмінпротоколи.
«До складу мобільних груп окрім працівників Муніципальної варти входитимуть представники Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, міського управління Держпродспоживслужби, Національної та Патрульної поліції, профільних департаментів міської ради, Асоціації органів самоорганізації населення, а також старостинських округів», - розповідає начальник Муніципальної варти Віталій Чигур.
За його словами, головна мета перевірок - виявляти та запобігати в подальшому забрудненню водойм через скидання каналізаційних стоків у річки та струмки. Адже питання збереження екології є важливим для всіх мешканців нашої громади.
З минулого року розпочався масштабний поетапний проєкт очистки Південного Бугу в межах міста. Перевірки мобільних груп в першу чергу покликані сприяти тому, щоб ріка далі не забруднювалась, а також щоб не засмічувались і не забруднювались малі річки і струмки, які теж є важливою частиною цієї екосистеми».
У разі виявлення правопорушень відповідно до ст. 152 КУпАП мобільні групи складатимуть адміністративні протоколи. Сума штрафів складає від 340 до 1360 грн для громадян та від 850 до 1700 грн для суб’єктів підприємницької діяльності.
У 2020 році мобільними групами було обстежено 63 водних об’єкта і складено 65 адмінпротоколів.
«Головним результатом роботи мобільних груп має бути виправлення виявлених порушень. Крім того, якщо під час перевірок вони фіксують засмічення територій прибережно-захисних смуг або водойм побутовим сміттям – складаються приписи, щоб власник будинку (якщо йдеться про приватний будинок) або міські служби (якщо це територія загального користування) навели лад на цій території і прибрали сміття», - додає Віталій Чигур.
Про випадки засмічення або забруднення водойм на території Вінницької міської територіальної громади можна повідомляти диспетчерам відділу оперативного реагування «Цілодобова варта» за номером 15-60 або за телефоном Ситуаційного центру: 067-4-102-101.