Якщо згадати стандартні для Вінниччині «битви за врожай» з найманими загонами «охоронців» та деякі вибори, коли на дільницю «запрошувалися» журналісти у спортивній формі, то логічним виникає питання, а скільки ж у вінничан «на руках» зброї. Звісно, майже постійно правоохоронці її вилучають з незаконного обігу. Проте є і законний. Як повідомили NaПарижі у відділі комунікацій ГУНП у Вінницькій області, у користуванні громадян на території міста та регіону у цілому зареєстровано 8761 одиниця пристроїв для відстрілу патронів споряджених гумовими кулями вітчизняного виробництва.
Тема «озброєння» наразі є доволі актуальною. Охоронні фірми – окремий напрямок. Дії співробітників таких компаній регламентовані угодами. А от преса працює у законодавчому полі, яке дозволяє перебувати у багатьох місцях без документального підтвердження «запрошення». Тому особливо цікава інформація щодо кількості одиниць у журналістів. Адже деякі «акули пера» такими стають виключно під час з’ясування певних відносин на виборчій дільниці чи у полі.
На запит deputaty.in.ua в управлінні превентивної діяльності обласного главку відповіли, що «статистичною звітністю по лінії дозвільної системи, визначеного додатком до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 1998 року № 622 «Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 1998 року за № 637/3077, не передбачено створення, накопичення та облік запитуваної інформації».
Тому, як зазначають у відповіді, «надати інформацію про кількість дозволів на придбання та зберігання пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, які видані на підставі подання громадянами документів, що підтверджують їх статус журналістів, не вбачається можливим».
Втім, в деяких регіонах таку «статистику» ведуть. Приміром, у Миколаївській та Херсонській областях «озброєні» 277 і 233 журналістів відповідно.