У громадських місцях Вінниці встановили перші шість боксів з автоматичними зовнішніми дефібриляторами (АЗД). Пристрої розташовані на залізничному вокзалі, двох автовокзалах – Центральному та Західному, а також у «Прозорих офісах» на проспекті Космонавтів, вулиці Замостянській та вулиці Соборній.
Нагадаємо, зовнішні дефібрилятори використовують для надання допомоги людині, в якої зупинилося серце. Встановлюють реанімаційні пристрої у місті в рамках проєкту «АЗД рятує життя», який реалізують Фонд громади «Подільська громада» спільно з ГО «Агенція екстреної медичної допомоги» у партнерстві з Вінницькою міськрадою та Вінницьким обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Окрім придбання і встановлення АЗД, проєкт передбачав проведення 12 тренінгових навчань для майже 200 людей з числа цільових груп та охочих вінничан. Першими пройшли навчання співробітники «Муніципальної варти» та «Прозорих офісів».
«Сертифікати про проходження курсу з надання домедичної допомоги отримали майже 70% наших працівників. Це головні спеціалісти на рецепції та адміністратори, які проводять прийом громадян, – розповідає директорка департаменту адміністративних послуг міської ради Ірина Копчук. – На щастя, нам ще жодного разу не довелося скористатися цим реанімаційним пристроєм. Але у разі необхідності ми готові надати домедичну допомогу».
Дефібрилятор дає чіткі звукові підказки українською мовою, а також має різні режими для проведення серцево-легеневої реанімації для дорослих і дітей.
Сертифіковане навчання пройшли і працівники залізничного вокзалу.
«Наш вокзал став другим після Києва, де розмістили АЗД-бокс. Окрім самого дефібрилятора в аптечці є інші необхідні в екстреній ситуації засоби», - зазначив інженер-технолог залізничного вокзалу Вінниця Олександр Хом'як.
Заступниця начальника Центрального автовокзалу Алла Григоренко зазначає, якщо раніше в екстрених ситуаціях працівники вокзалу здебільшого викликали швидку, то тепер завдяки навчанню можуть і самі надати домедичну допомогу.
«Наші автовокзали стали першими в Україні, де встановили зовнішні дефібрилятори. А от у європейських країнах – це звична практика. Ми ініціативу зі встановлення АЗД сприйняли на «ура», адже розуміємо, що він здатен рятувати життя людей», - каже заступниця начальника Центрального автовокзалу А.Григоренко.
Координатори проєкту запевняють, що такі пристрої мають бути доступними по всьому місту, зокрема у торгово-розважальних центрах, школах та на підприємствах. Тож закликають бізнес, великі корпорації та компанії встановлювати АЗД-бокси на своїх фірмах.
Довідка:
Автоматичний зовнішній дефібрилятор (АЗД) – це невеликий, легкий, портативний пристрій, який подає електричний удар (дефібриляцію) до серця людини, у якої сталася раптова зупинка серця.