Починаючи з 6-ої години ранку 12 квітня, у квартирі голови ГО «Комітет безпеки руху» Володимира Черкаса відбувався обшук. Його однодумці пов’язували візит поліції з громадською позицією вінничанина, який часто критикував правоохоронців. Називають це помстою… Після завершення слідчих дій у поліції надали роз’яснення щодо причин візиту.
Зазначимо, В.Черкас останнім часом доволі жорстко критикував керівництво обласного главку. І не тільки у Facebook. Саме тому однодумці одразу «пояснили» обшук помешкання Володимира, його дружини та дитини з публічними висловлюваннями та власною думкою.
Після завершення обшуку в поліції заявляють, що «викрили зловмисника, який організував шахрайську схему привласнення автомобілів».
«Представляючись працівником ДП МВС «Інформ-ресурс», та, користуючись довірою власників тимчасово затриманих авто, обманним шляхом, під виглядом погашення неіснуючих боргів за зберігання таких транспортних засобів на штрафмайданчику, підозрюваний оформляв договори їх купівлі-продажу, в результаті привласнюючи автомобілі», - зазначають у відділі комунікації ГУНП у Вінницькій області.
Зазначимо, раніше В.Черкас працював на цьому держпідприємстві на посаді заступника керівника.
«12 квітня слідчим поліції за процесуального керівництва прокуратури області вінничанину оголошено про підозру у незаконному заволодінні двома автомобілями громадян – «ВАЗ-2108» та «Опель-Вектра». Поліцейські перевіряють причетність підозрюваного до понад десяти подібних злочинних епізодів.
За попередніми даними розслідування, зловмисник впродовж декількох місяців працював в ДП МВС «Інформ-ресурс» та мав доступ до інформації щодо власників тимчасово затриманих автомобілів, які зберігалися на штрафмайданчиках.
Після звільнення він скористався цими даними в корисливих цілях. У грудні 2019 року підозрюваний шахрайським шляхом заволодів автомобілем ВАЗ-2108, який належав 80-річному пенсіонеру, який має інвалідність. Фігурант приїхав до нього додому та, назвавшись представником державного підприємства, повідомив, що пенсіонеру потрібно заплатити близько 130 тисяч гривень неіснуючого боргу за зберігання автомобіля на штрафмайданчику.
Оскільки у літнього чоловіка не було таких коштів, зловмисник пообіцяв владнати цю проблему, переконавши його підписати договір комісії без номера та без дати. В подальшому через приватне підприємство своєї дружини зловмисник оформив договір купівлі-продажу, відповідно до якого придбав транспортний засіб. На підставі документів, отриманих шахрайським шляхом, він забрав зі штрафмайданчика автомобіль та розпорядився ним на власний розсуд.
У схожий спосіб підозрюваний заволодів автомобілем «Опель-Вектра» у мешканця Вінниці. Назвавшись представником чоловіка, який купив авто за дорученням, фігурант переконав власника автомобіля у необхідності підписання договору комісії. В подальшому, діючи за попередньою схемою, отримав іномарку з штрафмайданчика на підставі документів, отриманих шахрайським шляхом. Коли потерпілий, якому авто вартувало близько семи тисяч доларів, дізнався, що від його імені невідомий забрав автомобіль, він звернувся до поліції з заявою.
За словами заступника начальника слідчого управління ГУНП у Віницькій області Олександра Білого, наразі фігуранту оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1, ч.2 ст. 289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом). За такі злочини передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном від п’яти до восьми років. За місцем проживання фігуранта проведено санкціонований судом обшук, в ході якого вилучені документи, договори комісії, технічні паспорти на автомобілі, пусті бланки з печатками ДП МВС "Інформ-ресурс", акти тимчасового затримання транспортних засобів, чорнові записи, що стосуються обставин кримінального провадження. Вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу», - вказують у відділі комунікації.
Також в поліції уточнюють, що кримінальне провадження щодо вінничанина було відкрито у січні 2020-го. Його розслідували, а нещодавно було отримано нові факти, через що провадження відкрито ще й за ст. 289.
«Поясню – автомобілі продано власниками, гроші отримано, про що є фіксація, і тепер зустрічно, за їх шахрайство, подано заяви! Подібні схеми продати, а потім віджати назад автомобілі ми вже неодноразово бачили, і якраз на прикладі вінницької поліції», - згодом написав у Facebook Володимир Черкас.
Далі буде...