Про те, що українські силовики не відпочивають навіть по вихідним свідчить той факт, що у неділю, 29 липня, співробітники Генпрокуратури і СБУ затримали на отриманні неправомірної вигоди прокурора Жмеринської місцевої прокуратури та водія цієї ж структури.
Як у Facebook написала прес-секретар Юрія Луценка Лариса Сарган, в операції приймали участь Генеральна інспекція ГПУ та співробітники місцевого підрозділу «К» УСБ України.
За її словами, попередньо встановлено, що через посередника прокурор вимагав у чоловіка, який є обвинуваченим у кримінальному провадженні, $6 тисяч за те, щоб внести правки у матеріали, які подаються до суду. Сума мала б стати платою за те, щоб в обвинувальному акті замість ч. 2 ст. 307 КК України була вказана інша кваліфікація з менш тяжким злочином - ст. 309. Прокурора затримано від разу після отримання коштів.
Про відкриття кримінального провадження щодо отримання неправомірної вигоди (ст. 368 КК України) не вказується. Зазвичай його відкривають після отримання заяви від постраждалого.
Нагадаємо, частиною 2 статті 309 «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту» при вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи при великих розмірах наркотичних засобів передбачається позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.
Як зазначає київський адвокат Олександр Сачук, за ч.2 ст.309 КК України суд повинен призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років. При цьому, аналогічно суд може звільнити засудженого від відбування покарання з випробуванням – встановленням іспитового строку від одного до трьох років (ст.75 КК України).