На Вінниччині повільно, але місцеві громади заявляють про приєднання до Православної церкви України. Так, 14 січня на зборах про таке рішення майже одностайно заявили селяни Котюжан Муркуриловецького району. У Московському патріархаті спричинили чергову хвилю «невдоволення», розповсюджуючи викривлену інформацію щодо зібрання людей.
До 100 жителів Котюжан були присутніми на зборах, коли вирішувалося питання приєднання до ПЦУ. Вів захід сільський голова Микола Арнаут. Коли стало відомо, що селяни підтримали пропозицію щодо помісної церкви, на сайті «Союз православних журналистов» (СПЖ) з’явився дивний матеріал про те, що на збори начебто не пустили релігійну громаду храму Святого Миколая. Тобто вирішили все за віруючих. Більш того, нібито з боку представників влади лунали заяви про те, предстоятель УПЦ МП (РПЦУ) є сепаратистом.
Слід зазначити, що сайт СПЖ з релігійного перетворився на пропагандистський та антиукраїнський. Він більше нагадує за тематикою інформресурси окупованих територій Донбасу та Росії, хоча дописувачами є люди, що мешкають у Києві, Вінниці та інших мирних українських містах. Так, про нібито «тиск влади» у Котюжанах написав уродженець Муркурилівців.
«Насправді все відбувалося дуже цивілізовано і без жодного тиску. Ми запросили священика Іоанна на збори села, сказали, якщо хоче залишатися з нами, ми будемо не проти. Він не прийшов. Громада дала йому час подумати і визначитися. А почалося все з того, що до мене звернулися вчителі-пенсіонери, навіть переселенці з Донеччини, і озвучили наміри громади перейти до помісної церкви. Жінки пішли до кожного двору, опитали, хто за українську церкву, хто за російську. За російську церкву підписалося всього дві людини. За українську — 270. Вже у понеділок у нас був схід села, на котрому звітував за свою роботу і я, сільський голова, і депутати», - пояснив «33 каналу» сільський голова, який, до речі, сам не підписував листа.