Показники передачі об’єктів спільної власності територіальних громад районів до комунальної власності ОТГ на Вінниччині у Мінрегіоні називають невтішними. Показник Вінницької області - 82%. Нижче тільки в Донецькій (80%), Львівській (67%) та Луганській (65%) областях.
Загалом показник передачі об'єктів по країні станом на 29 січня склав 92%.
Заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода 30 січня через Facebook звернув увагу на проблему голови Вінницької ОДА Сергія Борзова.
"Стан передачі комунального майна від районів громадам за результатами моніторингу в шести районах області відрізняється, - зазначає В.Негода. - У Жмеринському і Хмільницькому районах районні ради і громади завершили прийняття рішень. Могилів-Подільська райрада також на 100% прийняла всі рішення. Однак в інших трьох районах процеси передачі ще тривають. Важко зрозуміти, чому в Тульчинському районі близько половини об’єктів ще у власності району? Хотілось би почути позицію і райрад і голів громад цих районів".
На публікацію заступника міністра відповів експерт з децентралізації, депутат Вінницької облради Євгеній Шаповалов. Він пише, що надсилав депутатські звернення трьом "проблемним" райрадам.
"Відповіді прийшли різні із яких водночас не зрозуміло що саме заважає провести сесії максимально оперативно", - зазначає Є.Шаповалов.
За його словами, можна виділити ТОП-3 найпопулярніших відмовок у районах:
- "Ми з громадами домовимось і щось залишимо собі";
- "У нас є термін до 1 липня, от ми і не поспішаємо;
- "Нерухоме майно передаємо одним, а комп’ютери, автомобілі і т. д. намагаємось вивести через створення якихось КП або передати більш лояльним громадам".
Усі ці аргументи, за словами експерта, суперечать законодавству, що призведе до проблем із фінансуванням закладів, що належали районним радам.
Нагадаємо, нещодавно схожа проблема була із передачею Вінницькій міській ОТГ районної лікарні. Зрештою, 29 січня міська рада прийняла рішення про прийняття закладу у комунальні власність громади.