У маршрутках Вінниці вартість проїзду зростає до 15 гривень. Скільки коштує в інших містах?

Новини Вінниці / У маршрутках Вінниці вартість проїзду зростає до 15 гривень. Скільки коштує в інших містах?

Від імені перевізників Вінниці ГО «Маршрут» звернулась до міської ради з пропозицією щодо перегляду тарифів на перевезення пасажирів в маршрутках. Таку необхідність перевізники пояснили стрімким зростання цін на пальне (на 107 % на дизельне паливо) та економічною ситуацією в країні. Сьогодні, 16 червня, рішенням виконкому міськради відкориговано тарифи на проїзд у маршрутних таксі. З 18 червня вартість проїзду по місту підвищиться до 15 грн.

Про це повідомляють у Вінницькій міській раді. 

Діючі тарифи на перевезення пасажирів на маршрутних таксі були затверджені більше року тому - до введення воєнного стану і становили від 10 до 12 грн. Широкомасштабний наступ військ російської федерації спричинив та продовжує завдавати нищівних ударів по економіці нашої країни. А руйнування найбільшого нафтопереробного заводу України призвело до стрімкого зростання цін на пальне та його дефіциту. 

«Зокрема, на 107% виросла ціна на дизельне пальне – з 27,54 грн/л (з ПДВ) у 2021 році до 57,00 грн/л (з ПДВ) у 2022 році. На 4,5% зросли витрати на технічне обслуговування і поточний ремонт в зв’язку з ростом курсу долара, від якого залежить ціна запчастин і паливно-мастильних матеріалів. Курс сьогодні зафіксований на державному рівні в розмірі 29,3 грн, а у 2021 році під час подання розрахунків він становив 28,007 грн», – каже Олександр Гота.

Надані перевізниками розрахунки перевірені департаментом економіки і інвестицій міської ради та приведені до вимог чинного законодавства.

На довших маршрутах таких, як №30А, №30Б та №33А – 18 грн. Така ж ціна на нічному маршруті №25А.

Як в інших містах?

З 2 червня жителів Львова зобов'язані платити 15 гривень за проїзд у громадському автотранспорті. Попередня ціна – 10 гривень.

Жителі Івано-Франківська з 16 червня будуть платити більше за проїзд в автотранспорті у приватних перевізників 10 гривень. Це анонсував міський голова Руслан Марцінків.

У Луцьку 15 червня підвищили вартість проїзду у маршрутках з 8 до 14 гривень. Про це повідомив глава департаменту економічної політики Луцької міської ради Борис Смаль.

У Дніпрі платять за проїзд у громадському транспорті 10 гривень. Проте вже літом ціна може зрости до 20 або 30 гривень…

Одеська міськрада поки не визначилась з тарифом. Попередньо вартість може зрости до 15 грн. Поки перевізники зменшили кількість одиниць транспорту, щоб економити пальне. А от в маленькому містечку Арциз на Одещині з 16 травня вартість проїзду підвищилася до 10 гривень.

У Шепетивці на Хмельниччині з 25 травня проїзд подорожчав до 12 грн.

А в самому Хмельницькому вартість проїзду, за словами заступника міського голови Миколи Ваврищука, перевізники, залежно від маршруту, просять підвищити до 15-17 гривень. Наразі проїзд вартує 8 гривень.