У Чернівецькій єпархії УПЦ МП знайшли ноутбук із дитячою порнографією?

Новини Вінниці / У Чернівецькій єпархії УПЦ МП знайшли ноутбук із дитячою порнографією?

Під час обшуків у приміщеннях керівник Чернівецько-Буковинського єпархіального управління було знайдено ноутбук. Коли його оглянули, то знайти порнографічні матеріали за участю неповнолітніх. Причому вони не були завантажені з Інтернету, а зняті на відеокамеру. За попередніми даними, у кримінальному провадженні, яке розпочато за цими фактами, фігурують очільник Чернівецько-Буковинської єпархії митрополит Мелетій (Єгоренко) та новоспечений керіваник Івано-Франківської єпархії, а донедавна секретар архімандрит Микита (Сторожук).

Служба безпеки України в Чернівецькій області 30 листопада внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальне провадження № 22022260000000116 стосовно невстановлених осіб Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП, в діях яких наявні ознаки злочину, передбаченого ч.1 ст. 301-1 КК України (одержання доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження). На офіційних ресурсах СБУ поки інформації про це провадження немає.

Як повідомляє «Лівий берег», за результатами обшуків у приміщеннях єпархіального управління на ноутбуці було виявлено порнографічні матеріали за участі неповнолітніх (дитячу порнографію), які за попередніми даними, не були завантажені з мережі інтернет, а відзняті на відеокамеру.

В ході досудового розслідування кримінального провадження вилучена техніка направлена на комп’ютерно-технічну експертизу, за результатами якої планується подальше проведення слідчих дій щодо встановлення осіб, причетних до вчинення злочину.

Нагадаємо, 25 листопада в Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ МП відбувались обшуки. Зокрема силовики застали 17-річного хлопця у ліжку архімандрита, але Никита спростував цей факт.

Чекаємо на офіційне підтвердження чи спростування інформації.

Олег Верлан

3 грудня, 2022