Волонтери всеукраїнського проекту «Будуємо Україну разом» збираються допомогти спорудити літню кухню для родини із Носківців Жмеринського району на Вінниччині – жінки та двох дітей. Там вони зможуть жити, поки будуватимуть новий дім.
Нагадаємо, у березні п’яний батько сімейства хотів підпалити дружину та тещу й запалив хату. Домівка вигоріла вщент. Потім небайдужі почали збирати гроші на відбудову хати, але кошти з карткового рахунку – 35 тисяч гривень - поцупили шахраї.
Власне після цього випадку виникла ідея допомогти цій родині, - розповідає волонтер проекту «Будуємо Україну разом» (БУР) Владислав Данильченко:
«Ми вже були там кілька разів, важко знайти точки дотику між цією жінкою і місцевою владою – вони між собою до кінця не можуть дійти порозуміння. Тому зараз більше намагаємось їх об’єднати. Але вже є домовленість із сільським головою, що він нас підтримає. Ми маємо свій ресурс від грантодавців – є така програма «БУР-друзі», коли підприємці стають нашими друзями і скидають гроші – то частково профінансуємо роботи».
Приступити до будівництва у Носківцях «БУРівці» планують після Великодня. Там же – у Жмеринському районі збираються допомогти ще одній жінці.
«Ми знайшли ще одну жінку – пані Марину із села Подільске біля Жмеринки, у неї так само згорів будинок разом із чоловіком, там дуже складана ситуація… Вони хочуть розібрати будинок і будувати новий, будемо їм допомагати», - говорить Владислав Данильченко.
Проект «БУР» ініціювала у 2014 році благодійна організація «Львівська освітня фундація». Почалося все з того, що хлопці зі Львова поїхали до Краматорська допомагати відбудовувати пошкоджене війною житло.
«Це потім переросло в «БУР-табори»: на два тижні приїжджає команда людей в якесь місто, цього року це – 15 містечок України, в тому числі два – на Луганщині біля лінії фронту. Вони допомагають багатодітним або малозабезпеченим сім’ям, намагаємось робити їм ремонти продовжуємо комунікацію після роботи. Працюємо також на громадських просторах – це можуть бути, наприклад, лавочки в парку, часто робимо літні сцени – місця, де люди можуть комуні кувати. І третій напрям – вільні простори. У Вінниці такі вже є: «Артинов», «Квадрат» та інші, але в інших містах це реальна проблема – так немає де збиратися. Тому ми вже створили 13 вільних просторів, перший був у Краматорську. На БУР-таборах першу половину дня волонтери будують, у другій половині – культурна програма: запрошуємо для спілкування відомих спікерів, можемо запросити мера міста, відомих людей із того міста куди приїжджаємо. Це можуть бути і різні туристичні виходи, все залежить від місця, куди приїжджаємо», - каже Владислав.
За його словами, загалом проект об’єднує понад 2 тисячі волонтерів в Україні. Окрім традиційних двотижневих таборів, тепер хлопці та дівчата почали організовувати й короткотермінові - табори на вихідні, які назвали «БУРчиками». Якраз такий і проведуть у Жмеринському районі.
Волонтери кажуть, що самі будувати чи ремонтувати не завжди вміють, але підсобники з них вправні. Для відповідальнішої роботи наймають кваліфікованих майстрів. Кошти на це, звісно, потрібні, тому комунікують із місцевим бізнесом та владою. Вкладають частину і своїх грошей, які отримують від спонсорів та партнерів.
Долучитися до проекту "Будуємо Україну разом" можна через сторінку у Facebook. Охочі стати волонтерами також можуть зввертатися до Владислава Данильченка за телефонами 0633210388, 0982816899.