Табу на продаж протягом 3 років. Вінницька міськрада внесла суттєві зміни до програми «Муніципальне житло»

Новини Вінниці / Табу на продаж протягом 3 років. Вінницька міськрада внесла суттєві зміни до програми «Муніципальне житло»

Сьогодні, 27 січня, на черговій сесії Вінницької міської ради ухвалили зміни до Програми «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади».

Як зазначив директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов, аби зосередити увагу майбутніх учасників програми на можливості отримати державні кошти для придбання житла, її доповнено словами «(в тому числі за програмою єОселя)».

єОселя – це нова програма доступного кредитування житла з фіксованою ставкою 3% річних, ініційована Президентом України. Така можливість надається військовослужбовцям за контрактом, медикам, освітянам та науково-педагогічним працівникам. Оформити заявку можна в додатку «Дія».

Ще одна зміна в програмі стосується заборони на продаж придбаного за програмою житла протягом трьох років. Це зроблено для того, щоб учасники Програми не зловживали своїм правом на участь та не перепродували квартири за ринковою ціною.

Нагадаємо, програма реалізується вже протягом 13 років і завжди користувалася великим попитом серед населення. Поліпшили житлові умови за весь період дії програми 1034 вінницькі родини, з яких 860 родин – учасники Програми.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов наголосив на тому, що за сприяння міської ради учасники цієї програми можуть отримувати і довгострокові пільгові кредити на поліпшення житлових умов.

«Людей, бажаючих взяти участь у цій програмі достатньо багато. Лише по минулому будинку три претенденти були на одну квартиру. Якщо протягом трьох років людина є учасником цієї програми, потім вона має право своє майно перепродати. Бо об’єктивно є люди, які чесно працюють, а є, на жаль, «ділки». Тому ми вносимо зміни до програми. Також включаємо додаткову категорію - учасників російсько-української війни і збільшуємо цю квоту, якщо говорити про цей будинок – то мова йде про 34 квартири», - зазначив він.

Також, за словами мера, збільшується квота по внутрішньо переміщеним особам.

«І відповідно, ті категорії громадян, які працюють в різних сферах бюджетних закладів - вони теж в Програмі цій. І важливо, що саме на цьому етапі є державна програма, ініційована Президентом – «єОселя», де за 3% при підтримці державних коштів можна придбати відповідне житло. Ми також орієнтуємося на цю програму, щоб більше категорій громадян могли скористатися нею з урахуванням їх фінансових можливостей», - сказав Сергій Моргунов.

 

Довідкао:

Учасниками програми можуть бути:

  • Працівники бюджетної сфери та комунальних підприємств;
  •  Особи, які належать до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  •  Молоді сім’ї та одинокі молоді громадяни до 35 років включно, які перебувають на квартирному обліку/обліку для поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької міської ради або за основним місцем роботи, особи з інвалідністю, ветерани праці, багатодітні сім’ї;
  • Громадяни (сім’ї), які перебувають на квартирному обліку для поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької міської ради або за основним місцем роботи;
  • Внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій та зони проведення антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, які мають намір оселитися в межах територіальної громади;
  • Учасники бойових дій, які проходили військову службу в зоні АТО/ООС, зареєстровані на території Вінницької області;
  • Члени першого ступеня спорідненості сімей загиблих учасників бойових дій, які проходили військову службу в зоні антитерористичної операції (АТО/ООС), зареєстровані на території Вінницької області;
  • Учасники бойових дій, які проходили військову службу в Афганістані;
  • Працівники підприємств, що знаходяться у зоні активних бойових дій та планують переміститись до Вінницької міської територіальної громади.

Популярні новини