Стали відомі імена лауреатів нової літературної премії імені Олега Чорногуза

Новини Вінниці / Стали відомі імена лауреатів нової літературної премії імені Олега Чорногуза

У понеділок, 15 квітня – у день народження знаного українського письменника-гумориста Олега Чорногуза, на його малій батьківщині, в Іванівській ОТГ, що в Калинівському районі, вперше відзначили лауреатів нової літературної премії для гумористів, яка носить ім’я нашого земляка.

На Вінниччині, у понеділок, 15 квітня – у день народження знаного українського письменника-гумориста Олега Чорногуза, на його малій батьківщині, в Іванівській ОТГ, що в Калинівському районі, вперше відзначили лауреатів нової літературної премії для гумористів, яка носить ім’я нашого земляка.

Її заснували Вінницька обласна організація Національної спілки письменників України, редакція літературного журналу «Вінницький край» та Видавничий дім «Моя Вінниччина».

За повідомленням Вінницької ОДА, цьогоріч лауреатів визначено у двох із трьох передбачених номінацій: за кращий гумористичний (сатиричний) роман українською мовою та за створення пам’ятників, меморіальних дощок героям гумористичних чи сатиричних творів.

Так, лауреатом премії ім. Чорногуза за кращий гумористичний роман став черкаський письменник Юрій Осипенко за два гумористичних романи «Любик» і «Повитиця». Лауреатом премії у номінації «Створення пам’ятників, меморіальних дощок героям гумористичних чи сатиричних творів» визнано відомого самодіяльного скульптора, члена НСПУ Миколу Крижанівського з Могилів-Подільського за пам’ятник персонажу роману Олега Чорногуза «Аристократ із Вапнярки» Євграфу Сідалковському. Цей пам’ятник встановлено на пероні станції Вапнярка.

Переможців у номінації «За глибоке аналітичне дослідження жанрів гумору та сатири» цьогоріч не визначали через відсутність претендентів.

Лауреатів премії нагородили дипломами, грошовими призами, а також вручили їм спеціально розроблені для премії почесні відзнаки – статуетки «СміхоОскара».

Олег Чорногуз - український письменник, журналіст, автор численних книг гумору та сатири, зокрема, сатиричного роману «Аристократ із Вапнярки», лауреат численних премій та володар декількох  державних відзнак, талановитий письменник і журналіст, редактор журналів «Перець» та «ВУС».

Новини Вінниці / Стали відомі імена лауреатів нової літературної премії імені Олега ЧорногузаНовини Вінниці / Стали відомі імена лауреатів нової літературної премії імені Олега ЧорногузаНовини Вінниці / Стали відомі імена лауреатів нової літературної премії імені Олега ЧорногузаНовини Вінниці / Стали відомі імена лауреатів нової літературної премії імені Олега ЧорногузаНовини Вінниці / Стали відомі імена лауреатів нової літературної премії імені Олега Чорногуза