В Україні скасували обов'язкові паперові трудові. В результаті призначати пенсії будуть автоматично, а свій стаж можна буде подивитися на сайті Пенсійного фонду (ПФУ), де вестимуть електрону книжку на кожного українця. Такий порядок може перекреслити плани на більш-менш нормальну пенсію людей середнього віку, які впевнені, що «на папері» в них є стаж, який мають взяти до уваги при нарахуванні…
За словами очільника фонду Євгена Капінуса, за бажанням паперову трудову книжку можна буде все одно зберігати. Як пам'ять. Однак для ПФУ записи у ній не матимуть особливого значення. «Пенсійному кур’єру» Капінус пояснив, яка «електронна» альтернатива нині пропонується.
Де можна подивитися свою електронну книжку?
- на сайті Пенсійного фонду (платформа pfu.gov.ua);
- поставити запитання можна за телефоном 0800503753, 044281 08 70, 044 281 08 71:
- за допомогою програми «Пенсійний фонд»;
- можна звернутися до найближчого відділення Пенсійного фонду.
Як нововведення вплине на призначення пенсій?
Електронна трудова книжка дає можливість отримати пенсію автоматично, тепер не доведеться особисто звертатися до Пенсійного фонду.
«Безперечно, введення цього документа полегшить життя майбутнім пенсіонерам: електронна трудова книжка дасть можливість, у разі досягнення людиною пенсійного віку призначати їй пенсію автоматично», – зазначив глава ПФУ.
Чомусь практика демонструє інші, але то таке…
А якщо є бажання вийти на пенсію пізніше?
- виходити на пенсію можна і пізніше (тоді виплата буде більшою), але для цього потрібно звернутися в ПФУ;
- також якщо паперова трудова книжка протягом трьох місяців не надається для оцифрування, буде вважатися, що українець хоче вийти на пенсію пізніше;
- якщо не сказати нічого, але вже є електронний цифровий варіант з усією інформацією, пенсію призначать автоматично.
«У будь-якому випадку людина може звертатися до органів фонду і, я впевнений, вона отримає всі необхідні відповіді, і питання обов'язково вирішаться на її користь», – підсумував глава ПФУ.
Таким чином, у сухому залишку – все буде у базі ПФУ, перевіряти відповідність бази до того, що записано у паперовій книжці, краще заздалегідь, контролювати надходження до фонду регулярно, адже роботодавці інколи забувають сплачувати внески, а як виникнуть проблеми разом з інспектором намагатися знайти компроміс.