Із 30 зразків від хворих на коронавірус з Вінниччини у 25 випадках підтверджено «індійський» штам «Дельта». Про результати досліджень Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, які надійшли сьогодні, 6 серпня, у Facebook написав голова облдержадміністрації Сергій Борзов.
Він зазначив, що позитивними виявилися зразки від хворих з п’яти районів Вінницької області.
«Наймолодшому інфікованому зі штамом «Дельта» вінничанину - 13 років, найстаршому - 84. Чим небезпечна «Дельта»? Це мутований штам коронавірусу.
За попередніми оцінками, він у 1,6 рази заразнішим, ніж штам «Альфа» (британський різновид вірусу), у 2,26 рази частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 рази частіше - до реанімації. У випадку зараження «Дельтою» симптоми можуть бути традиційними для Covid-19 - кашель, лихоманка, втрата відчуття запаху і смаку. Лихоманка залишається досить поширеним симптомом, але втрата нюху більше не є з-поміж топ-10 симптомів», - зазначив губернатор.
Нагадаємо, що протягом кількох минулих тижнів на відпочинок до Вінниччини приїхало доволі багато росіян, а саме РФ вважають країною, де нині переважає «Дельта». Також цей штам є розповсюдженим в окремих європейських країнах, звідки теж приїжджають на Вінниччину влітку. Також нагадаємо, що в області захворюваність на коронавірус дещо стрімко зросла протягом тижня.
«Люди можуть подумати, що у них просто якась сезонна застуда. Вони продовжують ходити на вечірки і можуть заразити ще шістьох людей. Ми вважаємо, що це створює багато проблем. Ви можете відчувати хворобу як сильну застуду чи якесь дивне відчуття «вимкнення», але залишайтеся вдома і зробіть тест», - розповів про особливості «Дельта» ВВС професор Королівського коледжу Лондона Тім Спектор.
У деяких випадках штам може вражати кишківник. Це може спричинити симптоми, які нагадують харчове отруєння, зокрема пронос і блювоту.
Свіже дослідження, оприлюднене в журналі New England Journal of Medicine, сфокусувалося на дієвості вакцин Pfizer і AstraZeneca - з'ясувалося, що дві дози вакцини Pfizer дають 88% захист від "Дельти", дві дози AstraZeneca - ефективні на 67%. Компанія Moderna заявила, що бустерна доза вакцини проти коронавірусу викликає надійну відповідь антитіл проти небезпечного штаму коронавірусу «Дельта».