Щодня створювали понад 500 фейкових акаунтів для Кремля: у Вінниці викрили потужну ботоферму

Новини Вінниці / Щодня створювали понад 500 фейкових акаунтів для Кремля: у Вінниці викрили потужну ботоферму

Кіберфахівці Служби безпеки заблокували потужну ботоферму, яка працювала на замовлення росіян. В результаті слідчо-оперативних дій, у Києві та Вінницькій області викрито п’ятьох її організаторів, які проводили інформаційні диверсії проти нашої держави. Обладнання ворожого «осередку» дозволяло щодня реєструвати більше 500 анонімних облікових записів – «ботів» - в різних соцмережах, у тому числі заборонених в Україні.

Про це повідомляють у пресслужбі УСБУ та відділі комунікації поліції Вінницької області.

До складу злочинної групи входили п’ятеро осіб, четверо з яких вінничани та організатор злочинної схеми - киянин.

За адресами фігурантів правоохоронці провели ряд оперативних та слідчих дій. В ході обшуків вилучили комп’ютерну та мобільну техніку, 6 тисяч sim-карт різних операторів мобільного зв’язку, спеціальне програмне забезпечення, а також інші речові докази, що вказують на їх причетність до злочинної діяльності.

З’ясувалось, що фігуранти у помешканнях встановили спеціальне обладнання, за допомогою якого створювали «фейкові» акаунти в Інтернеті та месенджерах. Основними їх клієнтами були представники російських спецслужб.

Використовуючи «ботів», вони публікували в українському інформпросторі кремлівські наративи, зокрема, виправдовували російську агресію та доцільність прийняття умов Кремля щодо мирного врегулювання війни в Україні. Подібні «вкиди» подавали від імені «пересічних» громадян, які нібито проживають в Україні, зокрема у тимчасово окупованих її районах. Також вінничанин та киянин пропонували «послуги» з «розгону» деструктиву від замовника.

Виконавці отримували винагороду за свої послуги у рублях, які надалі конвертували у потрібну їм валюту.

За цим фактом розслідується кримінальне провадження за ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж). Фігурантам загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Слідством вирішує питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру.

Розслідування триває. Правоохоронці встановлюють осіб, які можуть бути причетні до протиправної діяльності.

Новини Вінниці / Щодня створювали понад 500 фейкових акаунтів для Кремля: у Вінниці викрили потужну ботофермуНовини Вінниці / Щодня створювали понад 500 фейкових акаунтів для Кремля: у Вінниці викрили потужну ботофермуНовини Вінниці / Щодня створювали понад 500 фейкових акаунтів для Кремля: у Вінниці викрили потужну ботофермуНовини Вінниці / Щодня створювали понад 500 фейкових акаунтів для Кремля: у Вінниці викрили потужну ботоферму

11 листопада, 2022

Популярні новини