СБУ проводить обшуки в Івано-Франківській єпархії УПЦ МП

Новини Вінниці / СБУ проводить обшуки в Івано-Франківській єпархії УПЦ МП

Безпекові та перевірочні заходи відбуваються у Івано-Франківській єпархії УПЦ (МП). Сьогодні, 27 листопада, силовики завітали до приміщень Івано-Франківського єпархіального управління та кафедрального собору Різдва Христова в обласному центрі.

Про це повідомляє Управління СБ України в Івано-Франківській області.

«Заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією у межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні. Зокрема, враховуючи збройну агресію рф, зростають ризики вчинення злочинів проти безпеки громадян, державного суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України», - йдеться у повідомленні.

За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень єпархії для виявлення заборонених до обігу предметів та здійснюють перевірку осіб на території єпархії щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державі.

Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства та проводяться для:

  • перевірки даних про наміри використання єпархії як осередку «руского міра»;
  • недопущення використання приміщень УПЦ для переховування громадян країни-агресора, зберігання заборонених предметів тощо;
  • убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

Нагадаємо, раніше розпочато кримінальні провадження та відбувались обшуки на території Тульчинської та Кіровоградської єпархій, Києво-Печерської лаври, Сарненсько-Поліської та Чернівецької єпархій.

Олег Верлан

27 листопада, 2022