За матеріалами СБУ до 12 років ув’язнення засуджено священника УПЦ (МП), який «зливав» позиції ЗСУ в Сєвєродонецьку. Зрадника було затримано у квітні. За держзраду його засуджено до 12 років позбавлення волі. Іншим поплічником ворога є настоятель храму УПЦ (МП) у Лисичанську. Він передавав окупантам інформацію про бойові позиції українських військ на території міста та в районі Сєвєродонецька. Цей священик поки переховується на окупованій території. Тому дискусія про «хороших священиків» і «віра поза політикою» не доречні.
А все почалось з митрополита Тульчинського Іонафана. Тепер СБУ періодично проводить безпекові заходи на об’єктах УПЦ (МП). Сьогодні - у Черкаській, Волинській та Херсонській областях
Зокрема йдеться про:
- Хрестовоздвиженський Чарторийський чоловічий монастир Волинської єпархії УПЦ (МП)
- Миколаївський Милецький чоловічий монастир Володимир-Волинської єпархії УПЦ (МП)
- Успенський собор Української православної церкви (м. Херсон)
- Управління Черкаської єпархії УПЦ
- Свято-Михайлівський кафедральний собор (м. Черкаси)
- Недільна школа та бібліотека Черкаської єпархії УПЦ (м. Черкаси)
- Управління Умансько-Звенигородської єпархії (м. Умань)
- Георгіївський жіночий монастир (Уманський район)
- Храм Андрія Первозваного (м. Черкаси)
- Свято-Троїцький Мотронинський жіночий монастир (Черкаський район)
- Красногірський Свято-Покровський жіночий монастир (Золотоніський район)
- релігійну громаду Парафія святителя Софронія єпископа Іркутського (м. Черкаси)
- Канівський Успенський собор (м. Канів Черкаського району)
Заходи проводяться спільно з Нацполіцією та Нацгвардією – у межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб у нашій державі.
«Враховуючи збройну агресію рф, дані заходи проводяться у тому числі для унеможливлення використання релігійних громад як осередку «русского мира» та убезпечення населення від провокацій і терористичних актів», - йдеться у повідомленні СБУ.
За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень (у тому числі готельного типу) для виявлення осіб, які можливо причетні до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України та предметів, заборонених до обігу. Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства.