У Львові проходить реабілітацію вінничанин Юрій Мисак. Під час ракетного удару російськими «Калібрами» 14 липня 2022 року чоловік потрапив отримав 65% опіків тіла. Понад рік його лікують...
«Його руки повністю вкриті рубцями. Опіки були настільки серйозні, що кінцівки майже не слухаються. Рубці після опіків сковують. Знерухомлюють. Болять», - переповідають історію вінничанина у Міністерстві охорони здоров'я України.
Перед моментом влучання ракет по площі Перемоги чоловік заскочив до товариша у машину привітатися. Не встигли рушити – приліт….
Внаслідок вибуху автівка спалахнула, чоловіки опинилися на асфальті. Юрій, пригадуючи ту мить, каже, що все було, як у страшному кіно з уповільненою зйомкою: вогонь, кров, уламки, понівечені люди, потрощені машини. У вухах – дзвін, а в роті – присмак заліза.
Барабанні перетинки полопали від вибуху. В голові – єдина думка: «Це кінець». Одяг горів. Штани згоріли майже повністю, футболка палала й плавилась на рукавах та в районі живота. З рук шматками звисала обгоріла шкіра.
Юрію з товаришем дивом вдалося вирватись із вогняного полону та відбігти якомога далі. Після – йому допомогли дійти до найближчої лікарні. Місцевих лікарів шокував стан пацієнта та те, що йому вдалося дістатись на своїх двох. Численні опіки, серйозна контузія та розбита голова не стали на заваді, адже мозком керував шок.
«Чоловіка тимчасово відправили до обласної лікарні імені Пирогова, а згодом до Львова. Звідти – в сусідню Польщу на півтора місяця. Однак після повернення додому він занурився у справжнє нічне жахіття. Рубці почали наростати. Біль був постійний та невгамовний. За місяць чоловік пройшов усі кола пекла», - зазначають у МОЗ.
У пошуках допомоги Юрій випадково натрапив на допис від проєкту «Неопалимі» у Facebook. Тоді заповнив анкету і потрапив на лікування та реабілітацію. Оскільки це надзвичайно довготривалий процес, чоловік й досі залежить від допомоги дружини. Вона його вдягає, взуває, підтримує під час прогулянок.
Вінничанин не втрачає оптимізму. Радіє, що залишився живим. Дякує долі та дружині й вірить, що згодом обов’язково повернеться до звичного, повноцінного життя.
У МОЗ вказують, що щороку до 1 200 постраждалих від війни українців можуть пройти лікування від опіків та рубців. Щоб стати пацієнтом «Неопалимих» потрібно:
☛ мати ушкодження шкіри (опіки чи рубці) внаслідок воєнних дій;
☛ мати підтвердження від лікаря/військово-медичної комісії про отримання непобутової травми;
☛ звернутися до команди Неопалимі, інстаграм: @neopalymi, тел.: (066) 906-06-14, сайт: http://neopalymi.in.ua).
Проєкт «Неопалимі» реалізує Український Волонтерський Центр, який функціонує в кооперації з МОЗ України, за підтримки донорів і іноземних партнерів.