Безпідставно звинувачуючи Україну у примарній можливості «застосувати біологічну чи хімічну зброю», саме такі наміри є Росії. Причому, росіяни можуть планувати атаку під чужим прапором. Так вважають у Міністерстві оборони Британії.
Відповідне повідомлення опубліковано у Twitter британського оборонного. Розвідка країни передбачає, що такі дії окупанта супроводжуватимуться великою кількістю дезінформації.
За сталою практикою Росія хоче у цьому звинуватити українську державу. Водночас британські розвідники впевнено заявили, що немає жодних даних, які б вказували на наявність в Україні такої зброї.
«РФ, можливо, планує використовувати хімічну або біологічну зброю в операції під чужим прапором. Операція може набути форми сфальшованої атаки, інсценованого «виявлення» агентів або боєприпасів або сфабрикованих доказів того, що Україна нібито планує застосувати таку зброю», – йдеться в повідомленні.
Паралельно Москва підготувала собі ґрунт у вигляді запуску дезінформаційної кампанії про нібито програму штучного поширення епідемій чуми, холери та сибірської язви з українських лабораторій.
Нагадаємо, США попередили, що Росія може використати хімічну чи біологічну зброю в Україні. Москві дорікнули в брехні про «американські лабораторії біологічної зброї та розробку хімічної зброї в Україні».
Між тим, з початку війни проти України, яка розпочалася 24 лютого, збройні сили Росії запустили по Україні понад 900 ракет різних типів і розмірів. Ними окупанти обстрілювали, зокрема, цивільну інфраструктуру й убивали мирних жителів.
На 21-шу добу бойових дій росіяни посилюють далекобійний вогонь по Маріуполю, Києву, Харкову, Чернігову та інших українських містах. Про це повідомляє сайт Міністерства оборони США, цитуючи високопосадовця Пентагону.
«Те, що ми спостерігаємо на місцях, – це військові зусилля, що продовжуються, з підпорядкування вказаних населених пунктів. Вони намагаються зробити це зараз зі ще більшим насильством, використовуючи все більше далекобійних ракет, які стають все більш хаотичними з точки зору того, що саме вони вражають», – поділився думкою представник американського оборонного відомства.
Попри наявність великої кількості літаків і здійснення такої ж кількості вильотів російські окупанти не досягли загальної переваги у повітрі. У цьому контексті він наголосив на ефективному застосуванні ЗСУ зенітно-ракетних комплексів, зокрема переносних. Також, додав чиновник, українські сили вміло використовують для самооборони безпілотні літальні апарати.
«Ми вважаємо, що вони все ще мають значну частину запасів», – сказав представник Пентагону.
За словами чиновника, США та їхні союзники вже зв'язалися з високопоставленими українськими військовими, щоб оцінити їхні додаткові потреби у сфері безпеки.
Минулими вихідними в межах попереднього пакету заходів безпеки на суму $350 мільйонів, схваленого президентом Джо Байденом, було відправлено кошти для посилення безпеки. Крім того, запевнив чиновник, Байден схвалив ще $200 млн допомоги в галузі безпеки. Ми швидко працюємо над виконанням цього замовлення.