Росіяни кинуть всі сили на захоплення Донеччини

Новини Вінниці / Росіяни кинуть всі сили на захоплення Донеччини

Вчора, 3 липня, Генштаб повідомив, що після важких боїв Сили оборони України відійшли від займаних позицій і рубежів у Лисичанську Луганської області. Місто росіяни вважали ключовим для контролю над регіоном. У щоденному звіті британської розвідки зазначається, що тепер, ймовірно, окупанти кинуть сили на взяття під контроль Донецької області.

«Місто було останнім великим населеним пунктом Луганської області, що залишалося, під контролем України. Тепер увага Росії майже напевно перейде на захоплення Донецької області, більша частина якої залишається під контролем українських сил», - йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що вторгнення Росії продовжує надавати руйнівний вплив на сільськогосподарський сектор України. Війна призвела до серйозних збоїв у ланцюжках постачання насіння та добрив, від яких залежать українські фермери.

Російська блокада Одеси продовжує серйозно обмежувати експорт збіжжя з України. Через це експорт сільськогосподарської продукції України у 2022 році навряд чи становитиме понад 35% від загального обсягу 2021 року.

«Після відступу від острова Зміїного, аванпоста на Чорному морі Росія помилково заявила, що «м'яч тепер на боці України» щодо покращення експорту зерна. Насправді саме втручання Росії у сільськогосподарський сектор України продовжує посилювати глобальну продовольчу кризу», - йдеться у повідомленні.

Чому військові відступили від Лисичанська? Якщо коротко, росіяни значно переважали у військовій техніці та живій силі.

«Російська армія зібрала сили зі всіх можливих напрямків і зосередила їх в Лисичанську. Їхню перевагу в особовому складі ми нівелювали майстерністю українських бійців. Однак необхідна для витиснення ворога кількість далекобійної зброї до нас ще не надійшла», - зазначив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай, запевнивши, що росіяни переважали удесятеро.

Він зазначив, що окупантам вдалося форсувати  Сіверський Донець, щоб на п’ятий місяць війни захопити Білогорівку. Під контролем росіян вже й Золотарівка.

«Ми бережемо життя воїнів, наших людей. Стіни ми відбудуємо, землю відвоюємо, а людей треба берегти понад усе. І якщо командування армії й забирає людей з певних точок фронту, де ворог має найбільшу вогневу перевагу, зокрема це стосується і Лисичанська, це означає тільки одне – що ми повернемось завдяки нашій тактиці, нарощуванню постачання сучасної зброї», - пояснив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

Олег Верлан

4 липня, 2022