Більшість безпілотників, якими користуються російські окупанти, було поставлено з Китаю. Офіційний Пекін нібито дотримується нейтралітету, хоча де-факто є союзником Москви. Як Іран і КНДР.
Про це йдеться у заяві глави Мінфіну Росії Антона Силуанова. Посадовець країни-окупантки визнав союзницьку місію КНР на засіданні комітету Держдуми з бюджету та податків.
Силуанов практично вперше за час повномасштабної війни на публічному рівні заявив про джерело поставок до Росії безпілотників. Його заява прозвучала в контексті анонсування нової російської програми щодо створення власної бази виробництва дронів.
«Сьогодні безпілотники здебільшого всі з Китайської народної республіки. Вдячні нашим партнерам. Але треба розвивати власну ресурсну базу та гроші, необхідні для цього, виділені», - сказав він.
За словами міністра, Росія направить понад 60 млрд рублів (приблизно 18 млрд гривень) на новий національний проєкт з розвитку власної безпілотної бази.
«Завдання таке, щоб 41% усіх безпілотників до 2025 року були з маркою «Зроблено у Росії», - додав Силуанов.
Хоча офіційно Китай і дотримується позиції нейтралітету щодо війни в Україні, ЗМІ неодноразово писали про його військове співробітництво з РФ. Так, ще в липні 2022 року Wall Street Journal писало про те, що за перші п'ять місяців року постачання мікросхем Китаю в Росію зросло вдвічі, а експорт оксиду алюмінію, який потрібний для виготовлення металевого алюмінію та виробництва зброї, зріс у 400 разів.
Загалом, експорт товарів потенційного військового призначення в Китаї за 12 місяців зріс більш ніж утричі порівняно з попереднім періодом.
Додамо, що The Telegraph встановило, що з початку повномасштабного вторгнення в Україну Китай передавав РФ тисячі дронів, гелікоптери, приціли та компоненти для військового виробництва.