
Попри те, що рівень захворюваності на COVID-19 у Вінницькій області не вважається занадто високим, адже щоденна статистика засвідчує, що у 8-10 регіонах кількість нових виявлених випадків більша, область опинилася у складній ситуації із завантаженістю ліжкового фонду. На Вінниччині цей рівень значно вищій, ніж у середньому по державі.
Узагальнений загальнонаціональний показник – 63,8% від «ковідного» фонду. Найбільш завантаженими, за даними МОЗ, є лікарні у Полтавській (85,2%), Одеській (80,8%), Рівненській (79,4%), Чернігівській (73,9%), Донецькій (73,1%), Запорізькій (72,1%), Вінницькій (71,6%), Київській (71,2%), Сумській (71%) і Закарпатській (70,6%) областях. Приміром, у столиці зайнято 60% ліжок.
Чи є на Вінниччині «резерв», який здатний змінити ситуацію?..
У зв’язку зі зростанням захворюваності у медичних закладах області готуються додатково розгорнути близько тисячі інфекційних ліжок. У цьому запевнила кореспондента «Укрінформу» директор департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Ольга Задорожна.
«Наразі в області функціонує 23 опорні лікарні з ліжковим фондом для інфекційних пацієнтів - 2023 ліжка «під ковід». В резерві є ще понад тисячу ліжок, які ми продовжуємо розгортати посиленими темпами. Обов’язкова умова для розгортання таких ліжок – це наявність кисневої мережі центрального постачання кисню. Зараз триває посилена робота із закупівлі кисневих концентраторів, на які направлені зусилля як органів місцевого самоврядування, так і виконавчої влади», - повідомила Задорожна.
За її словами, до наявного переліку опорних лікарень з лікування хворих з коронавірусом включена Немирівська ЦРЛ. Вона почне примати пацієнтів найближчим часом.