Поки у ЗСУ чекають на допомогу від західних партнерів, а у Вашингтоні не можуть проголосувати черговий пакет через розбіжності у поглядах представників двох ключових політсил США, стало відомо про деякі подробиці, розробленого конгресменами-республіканцями «Плану перемоги України». Він відрізняється від політики президента Дж.Байдена «агресивністю».
Республіканці з Палати представників Конгресу США оприлюднили документ, який називається «План перемоги України». Окрім прогнозованої критики демократа Байдена, він містить чіткі кроки для посилення ЗСУ та визначення загальносвітових тенденцій, повідомляє pozitciya.com.ua.
Зазначається, що авторами Плану є представники трьох комітетів Палати представників Конгресу США, які очолюють республіканці. Йдеться про комітет в закордонних справах, який очолює Майкл Маккол, комітет у справах збройних сил на чолі з Майком Роджерсом та комітет з питань розвідки на чолі з Майком Тернером.
Документ розробили наприкінці минулого року, але обговорювати його почали лише зараз. План складається з 28 сторінок, а на його обкладинці зображені сьогоденні диктатори: Володимир Путін, Олександр Лукашенко, Сі Цзіньпін та Алі Хаменеї. Текст має п'ять розділів: Загроза, Пропонований план перемоги, Нагляд, Розподіл підтримки та Хронологія смертельних зволікань Байдена з наданням зброї Україні.
Автори документи зазначають, що Росія та альянс, до складу якого входять Китай, Іран і його «маріонетки» (мається на увазі угруповання ХАМАС та «Хезболла»), намагаються підірвати інтереси США у всьому світі. Зокрема, на думку республіканців, їхня мета полягає у послабленні економіки США, розпаді ключових альянсів, встановлення тоталітаризму як світового порядку.
За їх словами, Конгрес США несе відповідальність за захист свободи від таких країн, як Росія, Китай та Іран.
Республіканці вважають, що риторика Байдена про підтримку Україну «скільки буде потрібно» - це програшна стратегія. Вони хочуть, аби Білий дім представив план перемоги і надав Україні зброю, потрібну для боротьби.
На думку республіканців, шлях до перемоги для України:
- надання їй критично важливої зброї;
- посилення санкцій проти режиму Путіна;
- передачі Україні 300 млрд заморожених російських суверенних активів.
Конгресмени вказали на необхідність контролю за американською допомогою, визнавши, що перевірки не виявили порушень. Американські законодавці проаналізували також розмір допомоги США для України, наголосивши, що США відстають від країн Європи.
Нагадаємо, 1 жовтня Конгрес США ухвалив законопроект про тимчасовий бюджет. Він не включав нового фінансування допомоги Україні.
У Білому домі очікують, що демократи та республіканці досягнуть угоди щодо допомоги Україні та Ізраїлю у січні 2024 року. Мова про виділення 106 млрд доларів, з яких 60 млрд передбачуються для України.