Присвоїти ім’я Михайлини Коцюбинської, племінниці Михайла Коцюбинського, вінницькій бібліотеці-філії №1, що навпроти пам’ятника відомому письменнику, пропонує поетеса Ніна Гнатюк. Про це вона сказала сьогодні, виступаючи на святі з нагоди 155-річчя від Дня народження Коцюбинського.
Нагадаємо, донедавна ця бібліотека носила ім’я дружини Лєніна Надії Крупської, яка жодного стосунку до Вінниці не мала. Натомість Михайлина Коцюбинська, за словами Ніни Гнатюк, безпосередньо пов’язана з містом.
«У цьому будиночку, де меморіальна дошка, народилася племінниця Михайла Коцюбинського Михайлина Коцюбинська, - говорить поетеса. - Тут вона робила свої перші кроки, тут вона набралася гуманізму, доброти, нескореності, які явила упродовж свого життя. Михайлина Хомівна – лауреат Шевченківської премії, людина з найближчого оточення Василя Стуса. Коли йшли суди над Стусом, Михайлину багато разів викликали на засідання при парткомах, обкомах, різних інстанціях і вимагали, щоб вона зреклася Стуса, шістдесятництва і написала покаянний лист. Вона сказала, що не може це зробити. Тоді їй сказали вибирати – або партквиток, або щось інше. Вона сказала: «Я вибираю гуманістичні ідеали, я ніколи не зраджу тим ідеалам, яким служив Михайло Коцюбинський». Мені дуже хотілося б, щоб оцей «квартал Коцюбинського доповнився ще однією інституцією, яка б носила ім’я Михайлини Коцюбинської».
За словами Ніни Гнатюк, варто зважити на те, що спочатку ця бібліотека містилася у самому будиночку Коцюбинського, де нині дирекція музею.
«І та маленька Михайлина торкалася вперше там своїми ручками книг. А батько її був директором музею… Я думаю, було б справедливо, щоб Михайлина Коцюбинська – талановита дослідниця українського шістдесятництва, найближча сподвижниця Василя Стуса, людина, яка була поряд з Ліною Костенко, удостоєна і премії Олени Теліги, була пошанована у Вінниці», - каже Н.Гнатюк.