Незвичні ванни пропонуватимуть невдовзі відвідувачам у лікарні відновного лікування у Северинівці Жмеринського району на Вінниччині. Там наразі завершують ремонт приміщення, де вже встановлено спеціальну ванну, куди додаватимуть свіжий сік із яблук. Ідею втілюють в рамках проекту «Яблуневий шлях», від якого, нагадаємо, відмовились депутати Барської міської ради.
Спеціальну ванну придбали приблизно за 200 тисяч гривень і вже встановили у приміщенні лікарні, яка виступила партнером проекту. Так у селі планують розвивати «медичний» туризм, - каже голова місцевої громадської організації «Моя Северинівка» Владислав Підгаєць. Наразі закуповують соковижималки для виготовлення яблучного фрешу та обладнання, якими робитимуть кисневі коктейлі.
Про користь «яблуневих» ванн наразі достеменно стверджувати неможливо, але певні дослідження уже проводились.
«Після досліджень, проведених в одному з одеських інститутів, було визнано, що такі ванни приносять користь для лікування опорно-рухової системи. Зараз уже підтверджено користь у лікуванні дерматитів. Нині проводяться уже клінічні випробування із залученням пацієнтів. Можливо, додавання яблуневого соку у воду даватиме й омолоджуючий ефект», - говорить Владислав Підгаєць.
Він розраховує, що приймати ванни із соком у Северинівці можна буде уже приблизно за місяць – залишається закінчити ремонт у приміщенні та налагодити обладнання.
Стосовно ж кроку, до якого вдалися тепер уже колишні партнери Северинівки по проекту - депутати Барської міськради, відмовившись від реалізації «Яблуневого шляху» у своєму місті, то, за словами Владислава Підгайця, говорити про те, чи втратить щось від цього Северинівка, поки зарано:
«Але сподіваюся, ми зуміємо не «підвести» проект, все-таки його втілити силами Северинівської громади і вийти із ситуації з гарною репутацією. Питання про залучення замість Бару іншої громади, поки що, не розглядалось».
До слова, ванни із яблучним соком – далеко не єдине чим дивуватимуть у Северинівці в рамках реалізації проекту «Яблуневий шлях». Зокрема, там збираються відновити давню оранжерею відомого ірландського майстра паркового мистецтва Діонісія Міклера, де милуватися квітами можна буде і взимку – через скляну стіну.