У Вінницькій обраді об’єктивно відзначають, що опалювальний сезон 2022-2023 буде надскладним. На нараді з очільниками громад в рамках розширеного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування було вирішено звернутися до Кабміну, щоб шляхом зміни постанови спростити роботу з Держказначейством.
Голова облади Вячеслав Соколовий нагадав, що «осінньо-зимовий період 2021-2022 змусив нас на місцях долати низку викликів», зокрема невизначеність із вартістю енергоресурсів для галузі ТКЕ і для закладів бюджетної сфери; несвоєчасність прийняття рішень на державному рівні щодо врегулювання ситуації з тарифоутворенням; зростання вартості електроенергії; рекордно високі ціни на природній газ; проблеми з проведенням тендерних закупівель в системі «Прозоро» тощо.
Про це він написав у Facebook/
«До вищеперліченого додаємо війну і отримуємо справжнє випробування для громад, з яким вони зіштовхнуться восени цього року. Тож підготовка до опалювального сезону 2022-2023 має проходити відповідно - із урахуванням усіх особливостей воєнного стану, здійснення капітальних видатків, зростання вартості енергоресурсів, можливого дефіциту постачання обладнання та матеріалів, реагентів тощо для проведення ремонтних або будівельних робіт на об’єктах енерго- та водопостачання», - заявив В.Соколовий.
Для вчасного початку підготовчих робіт до опалювального періоду органами місцевого самоврядування необхідно відкоригувати механізм їх фінансування.
«Тому ми ухвалили звернення до Кабінету Міністрів України, в якому запропонували:
- внести зміни до постанови від 09 червня 2021 року №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану», в частині здійснення видатків і проведення платежів з місцевих бюджетів на ремонтно-будівельні роботи та черговості таких платежів;
- врегулювати перераховані проблемні питання щодо здійснення органами Казначейства платежів за дорученням органів місцевого самоврядування», - зазначив очільник облради.
Також Координаційна рада вирішила рекомендувати сільським, селищним, міським головам:
- забезпечити реалізацію усіх необхідних організаційно-технічних заходів з підготовки до осінньо-зимового періоду 2022-2023 років у відповідності до чинних нормативно-правових актів (до 1 жовтня 2022 року);
- у повному обсязі здійснити заготівлю твердого палива, необхідного для забезпечення роботи в осінньо-зимовий період 2022-2023 років об’єктів теплопостачання соціальних закладів територіальних громад області (до 1 вересня 2022 року);
- сформувати перелік і забезпечити закупівлю матеріалів та обладнання, необхідних для проведення регламентних і ремонтних робіт на об’єктах критичної інфраструктури (до 1 вересня 2022 року).