До початку повномасштабного вторгнення, українці купували кожну п’яту книгу українського авторства, а у 2023 році – вже кожну третю.
Про таку гарну тенденцію розповідає «Книгарня Є», констатуючи, що більше 30% від усіх проданих мережею книг складають українські автори.
Так, книги Тараса Шевченка, Івана Франка й Лесі Українки за 2023 рік купували вдвічі-тричі частіше, ніж у 2021 році.
Попит на твори Івана Багряного впродовж двох років зріс в 12 разів, Підмогильного – вдесятеро, Винниченка стали купувати в дев’ять разів частіше, а Симоненка – увосьмеро.
Український інститут книги, провівши зі свого боку дослідження серед читачів мережевих та немережевих книгарень, визначив, що в 2023 році найбільш популярною стала серія "Неканонічний канон" видавництва "Віхола": найкраще продавалися "Місто" Валер'яна Підмогильного та "Записки Кирпатого Мефістофеля" Володимира Винниченка.
Також популярними були "Тигролови" Івана Багряного.
Серед лідерів немережевих книгарень відзначилась і "Повість про санаторійну зону" Миколи Хвильового.
У перелік найпопулярніших книжок для дітей увійшли «Малечі про інтимні речі» Юлії Ярмоленко та «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка.
Цікаво, що серед найпопулярніший перекладів - «Моссад. Найвидатніші операції ізраїльської розвідки» авторів Міхаель Бар-Зохар та Ніссім Мішаль (Видавництво «Наш Формат», переклав Олександр Михельсон) та «Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію» Бориса Джонсона (Видавництво Vivat, переклав Юрій Гірич).