На системі «домовленостей» або «домовлянь» між підприємцями, адвокатами, правоохоронцями і навіть суддями тримається не тільки бізнес, але й частково державний апарат. Хоча більшість знає про чітку корупційну складову багатьох непублічних процесів, лише у рідких випадках вони опиняються на поверхні. Фермера з Корделівки допекло. Він написав заяву, через яку нині під домашнім арештом опинився заступник прокурора Вінницької області О. Попеско, якого підозрюють разом з двома посередниками у отриманні хабара.
Деталі кримінального провадження опублікувало «Слово і Дело». Нагадаємо, детективи Національного антикорупційного бюро затримали заступника прокурора Вінницької області Олександра Попеско за підозрою в тому, що він за неправомірну вигоду пообіцяв закрити кримінальне провадження за фактом самовільного зайняття земельної ділянки фермерським господарством «Корделівка».
У справі зазначено, що на початку березня 2018 року голова ФГ «Корделівка» Віктор Чуйко звернувся до невідомого, який займався купівлею автомобілів під замовлення, з проханням придбати для нього в США автомобіль марки Mitsubishi Outlander. В ході декількох зустрічей Чуйко розповів невідомому (пізніше його залучили в якості посередника), що слідчим відділом Калинівського відділу поліції Головного управління Нацполіції у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом самовільного зайняття земельної ділянки його господарством. Посередник сказав фермеру, що він безпосередньо контактує з застпрокурора області Попеском, який може йому допомогти з закриттям справи.
За інформацією НАБУ, Чуйко погодився на допомогу. Після цього в кінці березня невідомий посередник зустрівся з Попеском біля його будинку і розповів про справу ФГ «Корделівка», а також його домовленості з фермером. Тоді ж заступник прокурора погодився долучитися до закриття провадження за винагороду особисто йому в розмірі 5 тисяч доларів. При цьому зазначені гроші необхідно було передати через адвоката, замаскувавши її під винагороду за нібито надану правову допомогу юриста в цій справі.
Коли посередник розповів усі деталі Чуйку, то суму збільшив до 6 тисяч доларів. Як виявилося, тисячу планувалося розділити між посередником-адвокатом і невідомим.
На початку квітня вказаний адвокат повідомив голові ФГ, що першу частину хабара необхідно передати через кілька днів, а решта грошей - пізніше. Чуйко виконав умови, в «Макдональдсі» він віддав адвокату перший транш (1500 доларів). Залишок у $4500 фермер передав через 4 дні. У той же день адвокат-посередник передав заступнику прокурора області Попеску обумовлені 5 тисяч доларів.
В результаті обшуку детективи НАБУ виявили 5 тисяч доларів, з яких 3100 були частиною неправомірної вигоди. Тобто міченими.
У справі зазначається, що обґрунтованість підозри Попеску підтверджується протоколами допиту голови ФГ «Корделівка» як свідка, протоколом вручення двох траншів в 4500 і 1500 доларів, протоколами затримання та обшуку у заступника прокурора. Провадження було порушено за заявою Чуйка.