Після скарг екологи обстежили воду у Південному Бузі поблизу вінницького Староміського мосту: відомі результати

Новини Вінниці / Після скарг екологи обстежили воду у Південному Бузі поблизу вінницького Староміського мосту: відомі результати

На адресу Державної екологічної інспекції у Вінницькій області надійшло повідомлення, що на поверхні річки Південний Буг, в районі Староміського мосту, виявлено пляму зеленого кольору. Екологи відібрали зразки, перевірили їх. Висновки мали б задовільнити скаржників…

«Спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Вінницькій області був здійснений оперативний виїзд для детального вивчення ситуації. Було обстежено узбережжя річки Південний Буг на ділянці від Староміського мосту до набережної  Рошен та здійснено відбір проб поверхневої води для визначення вмісту забруднюючих речовин», - зазначають у ДЕІ у Вінницькій області.

Також під час обстеження ділянки річки спостерігались поодинокі «острівці» з латаття та водоростей, що є характерним, як кажуть екологи, для водойм із повільним плином.

«У відібраних пробах води визначалися основні показники забруднюючих речовин, концентрація яких нормується у водних об’єктах відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я №721 від 02.05.2022 р. «Про затвердження Гігієнічних нормативів якості води водних об'єктів для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення». За результатами досліджень вміст забруднюючих речовин у відібраних зразках не перевищував гранично-допустимого значення», - йдеться у повідомленні.