В Україні затвердили двоетапне підвищення тарифів на розподіл електроенергії. Це тарифи для операторів систем розподілу (обленерго), поки що їхнє зростання не відобразиться на ціні на струм для населення. Однак підвищення тарифів на «світло» для пересічних українців також готується.
Рішення про тарифи для обленерго ухвалила Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Нові тарифи на розподіл струму будуть встановлені на два періоди:
- з 1 по 30 червня для 22 обленерго (для регіональних обленерго буде підвищено на 7,5-28,1% за першим класом напруги та на 6,9-25,5% за другим);
- 1 липня до 31 грудня – для 27 обленерго (з урахуванням п'яти на територіях ведення активних бойових дій, для них підвищення пройде лише в один етап).
При цьому в НКРЕКП наголосили: чинний тариф на електроенергію для населення покриває всього 28% витрат. Йдеться про виробництво електроенергії, її транспортування та сплату податків.
Тому, за розрахунками регулятора, ринкова ціна на електричну енергію для кінцевих споживачів (зокрема – побутових) становить понад 5,5 грн за кВт-год. При цьому зараз українці платять за газ по 1,44 грн за кВт-год (у разі споживання менше ніж 250 кВт-год на місяць).
Втім, як кажуть джерела в Кабміні та профільні експерти, так сильно підвищувати тариф для населення поки що не будуть. Найімовірніше, нову ціну встановлять на рівні 2,4-2,8 грн за кВт-год, що все одно вдвічі перевищує нинішню.
Однак, хоч би яким було остаточне рішення щодо зростання тарифів, найменш забезпеченим українцям продовжать надавати субсидії. Допомога на оплату комуналки розраховується, виходячи з ціни на послугу, тому субсидіантам не доведеться платити більше навіть після зростання тарифу.