Сьогодні, 5 жовтня, колегія Вінницького апеляційного суду під головуванням Сергія Бурденюка залишила без змін ухвалу слідчого судді міського суду, якою підозрюваній у незакінченому замаху на продаж товарів гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку під час воєнного стану обрано запобіжний захід – тримання під вартою з визначенням понад 200 тисяч гривень застави.
Про це повідомляє пресслужба Вінницького апеляційного суду.
Адвокат у своїй апеляційній скарзі, зокрема, доводив, що майно, яке вилучили за місцем роботи його підзахисної, не є гуманітарною допомогою, продавати його ніхто не планував, а мали передати одній з громадських організацій.
Прокурор стверджує, що керівник цієї ГО навіть не знайомий з підозрюваною.
Як припускає слідство, жінка мала намір реалізувати товари гуманітарної допомоги приблизно на пів мільйона гривень. Йдеться про кровоспинні турнікети, медичні засоби та медикаменти. Оголошення про їх реалізацію вона розміщувала на сайті «ОLХ» та в «Інстаграмі».
Нині двадцятип’ятилітня вінничанка – на волі, оскільки заставу сплатила.
Для довідки:
Стаття 201-2. Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги
- Продаж товарів (предметів) гуманітарної допомоги або використання благодійних пожертв, безоплатної допомоги або укладання інших правочинів щодо розпорядження таким майном, з метою отримання прибутку, вчинені у значному розмірі, -
караються штрафом від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.
- Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, або у великому розмірі, -
караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
- Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, або під час надзвичайного або воєнного стану, -
караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.