Підготовка до опалювального сезону стосується як «Вінницяміськтеплоенерго», яке готує все обладнання теплопостачального комплексу до холодів, так і споживачів, які отримують послуги з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води. Адже для того, щоб отримувати сталі та якісні послуги у свої оселі, теплопостачальне обладнання будинків має бути справним і сам будинок має бути підготовленим. У будинках за обладнання відповідають управлінські компанії, керівництво ОСББ, але і тепловики перевіряють.
Як повідомляють у комунальному підприємстві, важливо, щоб споживачі спільно із залученими фахівцями, які спеціалізуються у сфері обслуговування та ремонту внутрішньобудинкових систем, підійшли до питання підготовки будинків відповідально.
«Вже понад місяць тривають обстеження багатоповерхівок міста на готовність систем теплопостачання до опалювального періоду. Такі обстеження – це не примха підприємства, а запорука та сталість отримання якісних послуг з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води у холодну пору року», - вказують у «Вінницяміськтеплоенерго».
Перелік будинків, які обстежують наші інженери відділу з контролю якості теплової енергії, формуються на основі заявок, які надають управляючі компанії. Вінничани можуть поцікавитесь в управляючих компаніях, чи обстежували фахівці їх будинок і яка готовність будинку до проходження опалювального сезону.
«Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» внутрішньобудинкові системи багатоквартирного будинку - це спільне майно власників житлових та нежитлових приміщень будинку.
Під час обстежень наші фахівці допомагають визначити проблемні місця у внутрішньобудинкових системах теплопостачання. Тому що у більшості випадків скарги споживачів щодо отримання неякісних послуг пов’язані з проблемами у внутрішньобудинкових системах.
За результатами перевірки складається Акт-вимога із переліком заходів, які необхідно виконати, щоб отримати Акт готовності будинку до опалювального сезону», - нагадують у КП.
Акт-вимога надається управляючим компаніям, головам правлінь ОСББ чи житлово-експлуатуючим організаціям, адже саме вони відповідають за обслуговування внутрішньобудинкових систем відповідно до договорів, укладених зі співвласниками житлових будинків (ЗУ “Про житлово-комунальні послуги”).
Нагадаємо, Акт готовності будинку до опалювального періоду від теплопостачального підприємства необхідно отримати до 15 вересня.
Аби підготувати внутрішньобудинкові мережі, необхідно виконати всі заходи, відповідно до виданого припису, найбільш важливі з яких:
- виконати ревізію та встановити розрахункові сопла на елеваторних вузлах та звужувальні пристрої (дросельні діафрагми) на вводах систем теплоспоживання;
- провести гідропневматичне промивання всієї системи теплоспоживання водопровідною водою до повного освітлення протитечією;
- виконати гідравлічні випробування систем теплоспоживання;
- відремонтувати або, у разі необхідності, замінити непрацюючу арматуру;
- відновити ізоляцію на розподільчих трубопроводах систем постачання теплової енергії та гарячої води;
- перевірити та відновити герметизацію інженерних вводів.
«Зауважимо, що відповідальність за справність внутрішньобудинкової системи та рівномірний розподіл теплової енергії у будинку лежить на плечах мешканців багатоповерхівок», - додають на підприємстві.