Неподалік від Хмільницького відділення поліції силовики спільними зусиллями провели операцію, завдяки якій припинили незаконний видобуток корисних копалин з глиняного кар’єру, що офіційно ніким не розроблявся. Добувало на родовищі глину ПП «Будматеріали». Саме це хмільницьке підприємство давно пропонувало цеглу «за вигідною ціною» - гуртом та в роздріб, зокрема через інтернет. Тобто працювало «відкрито».
Про деталі спільної операції, проведеної 8 вересня, повідомляють у відділі комунікацій ГУНП та пресцентрі УСБУ у Вінницькій області, адже за оперативний супровід відповідала саме спецслужба.
За офіційною інформацією, приватне підприємство виготовляло цеглу з глини, яку видобувало на суміжній ділянці площею 3,5 га, не маючи жодних на те дозвільних документів. Правила використання надрами порушувалися на землях комунальної власності.
На місці «провадження господарської діяльності» виявлено 2 одиниці спецтехніки, яка була задіяна у процесі видобутку, приблизно 500 тисяч одиниць цегли орієнтовною вартістю 1,5 мільйона гривень, на які планується накласти арешт.
За попередніми підрахунками, з початку поточного року фігурантами провадження незаконно видобуто майже 3 тисячі кубічних метрів глини, орієнтовна сума завданих державі збитків може сягати 2 мільйонів гривень.
У межах кримінального провадження за ч.1 ст.240 (порушення правил охорони або використання надр) КК України тривають слідчі дії для визначення чіткої суми екологічних збитків завданих державі та притягнення до відповідальності винних осіб. Слідство клопотатиме в суді про накладення арешту на вилучені речові докази.
За інформацією з власних джерел NaПарижі відомо, що кар’єр розроблявся місцевим ПП «Будматеріали», яке існує з 2005 року. А саме виробництво розташовано у 3-му провулку Свободи (кол. Леніна), поруч з будинками містян. Підприємством керує Віктор Берещук.
З відкритих джерел відомо, що він також є власником ТОВ «Хмільницький завод залізобетонних виробів» та цілої низки інших підприємств у галузі будматеріалів у Гнівані, Вінниці тощо. Це переважно гранітні кар’єри, хоча є навіть ЖБК, що відповідає за будівництво багатоповерхівки.
До речі, перевірка контролюючими органами саме цього родовища була запланована ще на березень 2020-го.