П’ять діб під арештом: у Вінниці суд визначився з покаранням за лайку до дружини

Новини Вінниці / П’ять діб під арештом: у Вінниці суд визначився з покаранням за лайку до дружини

У Вінниці вже починають запроваджувати європейські норми спілкування у межах однієї родини. Суди двох інстанцій вирішили покарати чоловіка за те, що нецензурною лайкою ображав дружину. На судовому засіданні постраждала готова була забрати обвинуваченого «на поруки».

Про це повідомляє пресслужба ВАС.

«Вінницький апеляційний суд залишив без змін постанову міського суду, якою жителя Вінниці Леоніда П. визнано винним у скоєнні правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту строком на п’ять діб. Чоловік ображав дружину нецензурною лайкою, чим міг заподіяти шкоду її психологічному та фізичному здоров’ю. Тобто, вчиняв домашнє насильство», - йдеться у повідомленні.

Апеляційну скаргу подав захисник говіркого вінничанина. Просив постанову скасувати, бо вважає: у діях підзахисного складу адміністративного правопорушення немає. Про це на судовому засіданні говорило і саме подружжя.

«Це була сімейна сварка. Чоловік тоді був напідпитку. Я викликала поліцію, бо маю на це право і не хотіла, щоб ситуація погіршилася», – сказала, зокрема, жінка.

До речі, до адмінвідповідальності за аналогічні правопорушення Леоніда притягували вже двічі – у травні й червні цього року. Отже, домашнє насильство – систематичне, а його свідками стають двоє малолітніх дітей.

«Така поведінка батька однозначно негативно позначається на розвитку дітей як складнику виховання, а тому визнання апеляційної скарги потерпілою не приймається до уваги судом, оскільки впливає на інтереси дітей», – констатував апеляційний суд, відхиливши апеляційну скаргу захисника.

Додамо, що з початку року Вінницький апеляційний суд розглянув 38 справ про домашнє насильство як адміністративне правопорушення і 5 – як кримінальне. Постанову, якою місцевий суд призначив домашньому кривднику адмінарешт, залишив без змін уперше.

А що далі? Після «перевиховання» чоловік повернеться до дружини та має слідкувати, щоб під час сварок вона не телефонувала до поліції.

24 листопада, 2023

Популярні новини