Переховувався у Києві та за допомоги ФСБ планував через ПМР потрапити до Росії: СБУ поділилась планами Медведчука

Новини Вінниці / Переховувався у Києві та за допомоги ФСБ планував через ПМР потрапити до Росії: СБУ поділилась планами Медведчука

ФСБ РФ намагалась вивезти Віктора Медведчука спочатку до Придністров’я, а згодом – до Москви. Співробітники Служби безпеки України затримали біглого нардепа по дорозі – на виїзді з Київської області.

Про деталі цієї резонансної спецоперації голова СБУ Іван Баканов повідомив під час національного телемарафону.

«Це дійсно була складна і небезпечна для багатьох її учасників операція, яка тривала близько місяця у воєнних умовах. Президент дав доручення, і ми активізували усі можливості, аби це доручення виконати та знайти пана Медведчука. Було проведено багато аналітичної та оперативної роботи, яка завершилась успішно», - заявив Іван Баканов.

При цьому він підкреслив, що українській спецслужбі протистояв не лише особисто Медведчук, а більш потужний ворог – Федеральна служба безпеки, яка прагнула вивезти кума Путіна за кордон. 

«Російські спецслужби організували власну операцію для переправлення Медведчука до Придністров’я, а потім – до Москви. До її реалізації залучили навіть представників злочинного світу та корумпованих правоохоронців» - розповів І.Баканов.

Він зазначив, що ФСБ намагалася максимально замаскувати свої плани: вкидала дезінформацію, спеціально робила фейкові «зливи», намагалася організувати «липові» маршрути для евакуації політика і пустити СБУ хибним слідом, навіть підготувала «псевдо-Медведчуків» для відведення уваги.

«Насправді Медведчука під виглядом військового ЗСУ нібито у супроводі колег хотіли довезти до українського кордону. Там – човном переправити до т.зв. «Придністровської Молдавської Республіки», де на нього вже чекала евакуаційна група спецпризначенців ФСБ. Вони й повинні були доставити Медведчука до Москви. Але завдяки СБУ реалізувати цей план не вдалося!» - додав Іван Баканов.

Човном? Може в Ямпільському районі Вінниччини по Дністру…  

Контррозвідка СБУ прорахувала десятки версій, чітко визначила справжній маршрут і з'ясувала місце прибуття евакуаційної групи ФСБ.

«Це дозволило оперативникам і слідчим Служби безпеки України затримати Медведчука по дорозі – під час його виїзду з Київської області. Зазначу, що його супроводжували українські правоохоронці, які також будуть відповідати за свої дії! Тепер на Медведчука чекає суд, обрання запобіжного заходу, а вірніше його підтвердження – тримання під вартою. А згодом, я сподіваюсь, заслужене покарання», - сказав голова СБУ.

Також він додав, що затримання В.Медведчука дає сигнал кожному зраднику України – ніхто не уникне покарання, і СБУ зробить для цього все можливе.

В СБУ опублікували частину показів особистого охоронця Віктора Медведчука. За його свідченнями, політик переховувався у приватному будинку на території Києва зі своїм кухарем та охороною. При цьому за «легендою» цей будинок неподалік Байкового кладовища нібито орендує сім’я з Італії.

Охоронець розповідає, як кум Путіна сподівався на допомогу російських спецслужб і готувався до втечі. За його словами, він причетний до втечі Медведчука вночі 23 лютого з будинку у Києві.

«Медведчук спілкувався з дружиною. Від них я чув, що ФСБ все зробить і допоможе… Буде готуватися побіг». – пояснив охоронець.

Він розповів, як у будинок прийшли люди у формі з пакетом, потім Медведчук теж одягнув військову форму, балаклаву та кепку. Оскільки РФ і Білорусь закриті, то тікати мали через Придністров’я – по воді через «зеленку»…

«Готували це все співробітники ФСБ під керівництвом Путіна», - пояснив охоронець.

Медведчука на дворі чекало дві автівки. Він сів у другу, а охоронцеві наказав чекати на подальші вказівки.      

13 квітня, 2022

Популярні новини