Вже вдруге з початку року під Вінницькою облдержадміністрацією місцеві пенсіонери страйкують та вимагають підвищення пенсій. З протесними настроями зранку зібралися під будівлею ОДА кілька сотень екс-міліціонерів,колишніх військових, МНСників, працівників СБУ. Організував на мітинг і своїх "бабусь і дідусів" голова Партії пенсіонерів України Віктор Малиновський, хоча варто зазначати що сам ще "не на заслуженому відпочинку".
Активісти кажуть що у них вривається терпець, адже на сьогоднішні пенсії не можливо прожити. Тому вимагали здійснити перерахунок раніше призначених виплат особам, звільненим з військової служби, а також іншим категоріям пенсіонерів до мінімального прожиткового рівня, встановленого ООН – 150$ на місяць.
Вийшов добиватися кращої пенсії під ОДА і віце-президент міжнародної асоціації офіцерів Петро Творун. За його словами він колишній контррозвідник і має 29 років вислуги. А держава йому платить лише 218 доларів пенсії, в це не справедливо.
"В 2003 році коли я вийшов на пенсію , мені платили більше п'яти тисяч гривень , тобто отримував тоді більше тисячі доларів, а зараз мені підвищили пенсію до 6500, але виходить , що я отримую 218 доларів. Я пройшов Сибір,Забайкалля, Монголію. В цивілізованих країнах військові мають особливі умови, у нас було нарахування пенсій від грошового забезпечення діючих військових ,плюс звання, вислуги років А зараз вони хочуть змінити принцип і нараховувати пенсію військовим від середньої зарплати по Україні. Зробити так як для всіх. Підвищення пенсій буде тоді коли вдень отримуватимемо по 5 доларів ", - каже Петро Творун.
Екс-силовики підготували резолюцію де вказали свої вимоги, які через ОДА передали їх, як і минулого разу (під час мітингу 17 січня), до керівництва держави.
Однак у мітингувальників не було віри,що такі методи будуть дієвими, тому аби їх почули в столиці на Банковій та Грушевського вирішили перекрити дорогу у центрі Вінниці. Більше години на Соборній рух транспорт призупинився, активісти пропускали лише карети" швидкої". Кілька разів виникали сутички між колишніми міліціонерами і нинішніми поліцейськими, які намагалися вмовити їх не ходити по пішохідному переході.
Не розділяли й не підтримували дій активістів вінничани, яким довелося вийти із трамваїв та тролейбусів й далі рухатися пішки, тим більше для декого це було надскладно, через здоров'я.
Представники відділу роботи із зверненнями громадян ОДА двічі намагався поспілкуватися із активістами . Однак розблокували дорогу у центрі Вінниці пенсіонери лише після того, як до них вийшов заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк. Чиновник пообіцяв, що особисто проконтролює, щоб вимоги вінницьких пенсіонерів дійшли до адресатів, а потім повідомить про результати .
Сьогоднішні мітингувальники розійшлися під обід, однак заявили щовтретє зберуться на страйк з цими ж вимогами 23 лютого. Тоді намагатимуться організувати до 10 тисяч пенсіонерів.