Через пандемію ВПО вимущені витрачати заощадження на харчі. Такі дані було отримано в ході дослідження, представленого Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Про це повідомляють офіційні джерела.
Близько 70% очолюваних жінками домогосподарств із дітьми зазначили в опитуванні МОМ, що коштів їм вистачає лише на продукти або що через падіння доходу їм довелося обмежити раціон. Це також сувора реальність для 60% респондентів із домогосподарств, що складаються лише з осіб віком від 60 років, а також 60% опитаних домогосподарств, до складу яких входять люди з інвалідністю.
Станом на червень середньомісячний дохід на одного члена домогосподарства ВПО становив 3 350 грн, що на 26% нижче, ніж фактичний прожитковий мінімум, розрахований Міністерством соціальної політики України. Відповідно, кількість респондентів, які заявили, що їм доводиться витрачати свої й без того обмежені заощадження, зросла на третину — з 29% у вересні 2019 року до 40% у червні 2020 року.
Майже чверть (24%) респондентів підтвердили, що вони перебували в неоплачуваних або частково оплачуваних відпустках протягом карантину. Про це частіше повідомляли жінки.
Тимчасом як половина респондентів підтвердили, що покладаються на державну підтримку для ВПО, а 38% вказали пенсію як основне джерело доходу, більше від третини (35%) ВПО зазначили, що стикалися з проблемами при отриманні соціальних виплат з квітня по червень 2020 року. Страх вийти з дому через ризик зараження згадували найчастіше – особливо ВПО, старші від 60 років.
Після шести років вимушеного переміщення 60% ВПО орендують житло, і майже третина (27%) з них підтвердили, що їм загрожує виселення через нестачу коштів на оплату оренди.