Міністерство соціальної політики спростило порядок отримання субсидій. Так, з 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти і спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби.
Як зазначила директор депаратменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Наталя Заболотна, відтепер враховуватимуть лише опалювальну площу житла, а не загальну. Однак вона має не перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку. На понаднормову площу мають право пенсіонери, сім’ї, які втратили годувальника, або отримують соцдопомогу по інвалідності з дитинства. Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, у яких є заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску з вини роботодавця (якщо він не платить податок за працівника).
Ще одне нововведення - якщо член домогосподарства не має доходів, або перебуває в складних життєвих обставинах через хворобу, чи в родині є працездатні алко- або наркозалежні (при наявності довідки від лікаря), онкохворі (при наявності висновку ЛКК), субсидію має право призначити комісія з питань призначення житлових субсидій.
Зміни також стосуються сплати обов'язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року, коли вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов'язкового платежу, субсідіант має право платити тільки вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов'язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень.