Нові дороги, тролейбуси, лікарні та завод: мер Вінниці Моргунов анонсував плани на 2021 рік

Новини Вінниці / Нові дороги, тролейбуси, лікарні та завод: мер Вінниці Моргунов анонсував плани на 2021 рік

Міський голова Сергій Моргунов, окрім звіту за 2020 рік, на сесії міськради 24 грудня розповів про проєкти, які планується реалізувати для громади в 2021 році. Серед них – будівництво І черги заводу HEAD, початок реконструкції злітної смуги аеропорту «Вінниця», продовження очищення Південного Бугу, відкриття двох нових дитячих садків, завершення реконструкції спорткомплексу по вул. Академіка Янгеля та будівництва нового корпусу МКЛ ШМД.

Міський голова Сергій Моргунов, окрім звіту за 2020 рік, на сесії міськради 24 грудня розповів про проєкти, які планується реалізувати для громади в 2021 році. Серед них – будівництво І черги заводу HEAD, початок реконструкції злітної смуги аеропорту «Вінниця», продовження очищення Південного Бугу, відкриття двох нових дитячих садків, завершення реконструкції спорткомплексу по вул. Академіка Янгеля та будівництва нового корпусу МКЛ ШМД.  

Сильна громада

В рамках «Бюджету громадських ініціатив» в наступному році мають реалізувати 16 проєктів-переможців. Загальний фонд конкурсу на 2021 рік – 8 млн грн. А в бюджеті на 2022-й фонд конкурсу буде збільшено до 10 млн грн. 

В наступному році у місті продовжиться впровадження системи е-квитка. У зв’язку з пандемією цьогоріч  КП «Вінницякарсервіс» спільно із чеською компанією «Мікроелектроніка» не змогли в повній мірі реалізувати плани. Тож у 2021-му систему безготівкової оплати проїзду поширять уже і на міські маршрутки.  Також продовжиться встановлення інформаційних табло на зупинках (наразі встановлено 7 з 50). Планується розробити та запровадити мобільні додатки (для Android, IOS) для системи визначення місцезнаходження громадського транспорту.

Розвиток економіки

У Вінницькому індустріальному парку продовжаться роботи з будівництва доріг та планується будівництво газопроводу середнього тиску. Розпочнеться будівництво І черги заводу з виробництва спорядження для зимових видів спорту на території індустріального парку «Вінтер Спорт» світовим лідером у цьому напрямку, австрійською компанією HEAD. А завод «Green cool» планує на своїй території запуск митного терміналу, що спростить логістичні витрати і роботу по експортно-імпортним операціям та пришвидшить товарообіг.

Крім того, подано заявку на Держфонд регіонального розвитку щодо співфінансування реконструкції приміщення для Інноваційно-технологічного парку «Кристал»  по вул. 600-річчя, 21. Якщо буде державна підтримка – розпочнеться реалізація цього проєкту.

Наступного року стартує довгоочікувана реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту «Вінниця». Очільник міста нагадав, що іще в 2019 році летовище було повністю готовим до початку цих робіт. І Уряд Володимира Гройсмана передбачив відповідний ресурс в державному бюджеті на початок реконструкції. Однак Урядом Гончарука державне фінансування було зняте, всупереч тому, що вінницьке летовище на той час було єдиним в Україні, яке пройшло всі етапи від стадії проектування до проведеного міжнародного тендеру.

«Більше того, в цьому році були намагання представників Міністерства інфраструктури взагалі виключити аеропорт «Вінниця» з програми розвитку аеропортів до 2023 року. Нам вдалося спільними зусиллями з обласною державною адміністрацією відстояти перед Прем’єр-міністром України цей проект, щоб він був в цій програмі. Це стратегічний проект не тільки для Вінниці та регіону, але й безпеки та оборони держави, адже у нас знаходиться штаб Військово-повітряних сил України. І в державному бюджеті 2021 року передбачено 604 млн грн державного фінансування на 1-й етап реконструкції злітно-посадкової смуги. Якщо кошти державою будуть забезпечені, ми з свого боку гарантуємо належне і якісне виконання всіх робіт. А після завершення реконструкції ми передамо злітно-посадкову смугу у державну власність», - зазначив Сергій Моргунов. 

Крім того, наступного року планується розпочати реконструкцію будівлі по Соборній,89 для створення Туристичного хабу Вінниці. Він має стати найсучаснішим та найбільшим в Україні з інноваційним та якісним туристично-інформаційним сервісом, зонами відпочинку та проведення заходів, офісами та коворкінгами. В реконструйованій будівлі Хабу також планується розмістити Центр підтримки підприємництва. Це масштабний проєкт, тому повна реалізація планується у 2022 році.

Інфраструктура

У місті продовжать працювати над розвитком інфраструктури. Зокрема, на базі «Вінницької транспортної компанії» планують виготовити 10 тролейбусів з автономним ходом, а також придбати в лізинг 10 газових автобусів.  Працюватимуть і над збільшенням протяжності веломережі. Її розширять ще на 10 км (наразі вона становить 79 км).

Буде завершено капремонт дороги по вул. Гальчевського (від Московської до Шепеля), планується капітальний ремонт ІІ черги вул. Д. Нечая (від Московської до Брацлавської) та Сабарівського шосе, продовження будівництва нової дороги по вул. Тимофіївській. За програмою співфінансування з мешканцями приватного сектора планується заасфальтувати 10 вулиць.

У Вінниці продовжать працювати над будівництвом та реконструкцією мереж водопостачання та водовідведення.  А також над програмами капремонту конструктивних елементів багатоповерхівок.

«Ми плануємо збудувати 3,2 мережі водопостачання та водовідведення, по співфінансуванню з мешканцями – 1,1 км. Також плануємо будівництво водогону у Стадниці, на що передбачили 2,7 млн грн. На зовнішнє освітлення в Десні передбачили 1 млн грн. Також завершимо проєкт з модернізації освітлення спільно з НЕФКО. Йдеться про заміну на ЛЕД-світильники ліхтарів по Барському та Хмельницькому шосе», – каже очільник міста. 

Продовжаться роботи і по очищенню річки Південний Буг. У 2020-му очищено понад 1 км водойми, де глибина дна збільшилась до 4-6 м. Тоді як раніше в окремих місцях ледве сягала метра. Очищення річки важливе для відновлення екосистеми водойми. Адже якщо цим не займатися, річка буде замулюватись і «цвісти». 

Соціальне життя

Головним викликом 2020 року стала боротьба з COVID-19. Тому на наступний рік на продовження заходів медичного напрямку програми «Вінничани важливі» в бюджеті громади передбачили 74 млн грн (на муніципальні надбавки  «ковідним» бригадам, кисень, поновлювальний запас засобів індивідуального захисту та медикаментів). Як зазначив очільник міста, залежно від того, як буде розвиватись ситуація з епідемією, до бюджету будуть вноситись зміни.  

Наступного року планується завершити будівництво та ввести в експлуатацію новий корпус МКЛ ШМД. Наразі будівельні роботи виконані на 90%. Також фактично на 90% закуплено необхідне медичне обладнання

«Ми маємо ввести в експлуатацію новий корпус лікарні швидкої медичної допомоги. Нагадаю, розпочали ми цей амбітний проєкт у 2017 році. У цьому році планували завершити будівельну частину і завершити придбання обладнання, але не змогли через затримки фінансування по державному Фонду регіонального розвитку і по державній програмі «EMERGENCY». Нагадаю, що в цьому новому корпусі буде відділення реанімації на 18 робочих місць, 4 операційні, протишокова зала на 6 робочих місць, а також зала телемедицини. Це опорна ургентна лікарня, яка розрахована не тільки на мешканців міста Вінниці а й на мешканців Північного госпітального округу Вінницького регіону», - каже міський голова Сергій Моргунов. 

У 2021-му планується завершити будівельні роботи по реалізації проєкту Регіонального центру серцево-судинної патології. Після чого розпочнеться міжнародний тендер на закупівлю основної частини обладнання, постачання якого очікується наприкінці 2021 року, оскільки процедура проведення міжнародного тендеру може зайняти до 9 місяців. Це  спільний проєкт, який  реалізується зі Світовим банком, Урядом України та Вінницькою ОДА.  

В системі дошкільної освіти планується здача в експлуатацію двох  дитячих садочків по вул. Ватутіна та на Вінницьких Хуторах, кожен з яких розрахований на 6 груп. А також продовження реконструкції ДНЗ №16 по вул. Зерова за умови фінансування з ДФРР. Також буде розроблено проєкт та розпочнеться будівництво ІІ-го дитсадка в мікрорайоні Академічний на 12 груп за кошти інвестора.

«Маємо завершити розпочату модернізацію школи №13 та гімназії №2, а також розпочати капремонт покрівлі в гімназії №23 за програмою термомодернізації. Важливе питання - підготувати проектно-кошторисну документацію на реконструкцію 5-ти закладів освіти приєднаних громад: НВК у селищі Десна, школа і садочок в Малих Крушлинцях, школа у Гавришівці та садок у Стадниці», –  розповів очільник міста. 

Продовжиться термомодернізація Палацу дітей та юнацтва. Тут мають замінити вікна та розпочати роботи по фасадній частині. Що стосується розвитку спорту, то заплановане довгоочікуване завершення реконструкції спорткомплексу по вул. Академіка Янгеля, на який очікується співфінансування з ДФРР. Також планується реконструкція  спортядра школи №29, будівництво спортмайданчиків для школи №12 та ліцею №7 і дитячо-спортивних – по вул. Порика, 13 та 1-й пров. Київський, 62.

Просторовий розвиток

У наступному році у Вінниці розпочнуться роботи відразу по трьох громадських просторах: впорядкування парку «Хімік», капремонт скверу Альтмана та підготовчий етап проєкту «Алея 12,7 км».

«Нарешті ми приступаємо до першого етапу впорядкування парку «Хімік». Цей проєкт ми реалізовуємо спільно з німецькою урядовою організацією GIZ. Їхня співучасть передбачала надання відповідних матеріалів для влаштування освітлення в парку. Але у них досить бюрократичні процедури по проведенню тендерів, і в цьому році вони не встигли це зробити. Як тільки ми отримаємо відповідне обладнання – будемо виконувати свою частину. Розпочнеться також підготовчий етап проєкту «Алея 12,7 км», який передбачає створення суцільної набережної вздовж лівого берега Південного Бугу в межах міста Вінниці. Це дуже масштабний і амбітний проєкт, розрахований на десять років», – каже Сергій Моргунов.

Також планується розпочати роботи з реставрації пам'ятки архітектури «Житловий будинок залізничників» по Замостянській, 27, де у 2021-му будуть проводитись роботи з реконструкції покрівлі. Передбачені кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації  для проведення протиаварійних та ремонтно-реставраційних робіт пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення «Садиба Львовича» по вул. Симона Петлюри, 15а.  Влітку цього року Уряд прийняв розпорядження щодо передачі її в комунальну власність міста. В майбутньому тут планується розміщення музею Вінниці. 

Крім того, у планах - проведення архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію ревіталізації громадського простору музею-садиби ім. М. Коцюбинського із прилеглою площею, де знаходиться пам’ятник видатному письменнику.

Олеся Рудницька

24 грудня, 2020